Aktualności Lifestyle 

Transpłciowa „mocarna para” z Londynu powitała w rodzinie córeczkę!

Hannah i Jake Graf to transpłciowa para, żyjąca w Południowym Londynie. I pierwsi w UK rodzice o niecisplciowej tożsamosci! Urodzone przez surogatkę dziecko powitali w rodzinie we wtorek.

Hannah

Hannah Graf przez wiele lat pracowała wśród Królewskich Inżynierów Mechaniki i Elektryki. Ta odważna kobieta jeszcze w 2013 r. była znana jako Kapitan Winterbourne, lecz gdy tylko powrócila z misi w afganistanie – wyoutowała się i od tamtej pory żyje zgodnie ze sobą. Co więcej, „wyjście z szafy” umożliwiło jej zostanie jedną z najbardziej docenianych, transpłciowych żołnierek Armii Brytyjskiej.

Na liście jej dokonań znajdziemy m.in. członkostwo w Army LGBT Forum. Bycie częścią rzeczonego zespołu obligowało ją do pełnienia funkcji przedstawicielki transpłciowych kolegów i koleżanek oraz wspierania ich. Hannah podnosiła znajomych na duchu tym chętniej, że to właśnie oni zmotywowali ją do podjęcia decyzji o wyzwalającej zmianie.

Gdy dzielna blondynka dodawała otuchy swojej tęczowej ekipie z poligonu, jej głównym celem było pokazanie, iż transpłciowe kobiety nie muszą kurczowo trzymać się stereotypowo „kobiecych” zawodów. Wśród zadań Graf wymienić możemy także szkolenie w zakresie praw osób niecispłciowych wszystkich przełożonych i szeroko rozumianych pracowników obronności.

Historią związaną z doświadczoną przez siebie korektą płci oficerka podzieliła się również z lokalną prasą. Miejscowi dziennikarze nadali jej zwierzeniom iście viral’owy charakter. Bezpretensjonalna szczerość zagwarantowała fance musicali popularność, dzięki której członkini armii mogła szerzyć dobro z jeszcze większym zasiegiem – wspierać organizacje charytatywne i wydarzenia na rzecz osób transpłciowych.

Warto wiedzieć, ze 34-latka została pierwszą w historii ambasadorką NGO „Mermaids”. Pomagała też m.in. w organizacji parady w Londynie. Wzorowa aktywność Brytyjki o ścisłym umyśle została nagrodzona licznymi honorami. Jeszcze w czerwcu ub. r. wartość jej pracy na rzecz innych podkreślił Książę William, dekorując poddaną medalem MBE i nadając tytuł Członkini najdoskonalszego Zakonu Imperium Brytyjskiego.

Po pięciu latach żołnierka na zawsze pożegnała się ze swoim mundurem i ponownie zawitała do środowiska „cywili”.

Jake

Weteranka nie wróciła do pustego domu. Czekał tam na nią Jake, którego poznała w 2015 r. Oboje już na pierwszej randce wiedzieli, że będą razem. Ich przeczucia okazały się trafne. Relacji łączącej te dwójkę nie osłabiła nawet odległość, czego dowodem jest np. fakt, że w 2017 r. Hannah przyjęła zaręczyny, a w 2018 poślubiła wybranka.

Podobnie, jak jego ukochana, aktor utożsamia się z czwartą literą tęczowego akronimu. Anglik sprawnie łączy swoje dwie pasje: kino oraz aktywizm. Zamiarem Kreatywnego reprezentanta naszej społeczności jest przedstawienie kultury queer szerszej publiczności. Z tego względu filmy i scenariusze powstałe według jego pomysłu często poruszają temat stylu życia osób LGBTQ+, a w szczególności osób transpłciowych.

Jake używa medium filmowego do wywoływania pozytywnych zmian, reprezentując rzadko spotykane postacie i historie oraz promując akceptację i zrozumienie. Wszystkie jego filmy są wykorzystywane jako narzędzia edukacyjne na uniwersytetach, szkołach, więzieniach i wydarzeniach medialnych na arenie międzynarodowej – czytamy na jego stronie internetowej.

Czytaliście lub czytałyście ostatni tekst o Antonim Porowskim? Komedia romantyczna „Girls & Boys” będzie luźno oparta na jego doświadczeniach osoby płynnej płciowo. Analogiczną konwencję zastosował Graf przy snuciu opowieści przedstawionej w produkcji pt. „Brace”.

Wyróżniony przez portal OUT przyjaciel dziesiątej muzy może pochwalić się tym, że z racji wykorzystywania swojej platformy na rzecz oddania głosu swojej społeczności został „powszechnie uważany za jednego z najbardziej widocznych transpłciowych męzczyzn w Wielkiej Brytanii”.

Wraz z Hannah gwiazdor „Colette” i „Dziewczyny z portretu” patronuje organizacji „Syrenek”. Ale to nie wszystko. W 2015 r. wizjoner prowadził własny panel podczas pierwszego wydarzenia związanego z transpłciowością, jakie kiedykolwiek miało miejsce w Białym Domu. Po roku otrzymał zaproszenie do prezentacji w Westminsterze, zaś w lipcu 2017 r. W Izbie parlamentu wyświetlony został jego dokument na temat zmianach legislacyjnych, mających wpływ na osoby LGBTQ+.

„Power couple”

Po powrocie Hannah Państwo Graf dostali od losu okazję, by wreszcie spędzić ze sobą tyle czasu, ile zapragnęli. Wspólne celebrowanie codzienności umilało im oglądanie filmów, podróżowanie czy spotkania z dziećmi rodzeństwa.

Sami też zaczęli starać się o spełnienie jednego ze swoich, a w szczególności Jake’a, największych marzeń – wychowanie potomstwa. Radosną nowinę obwieścili mediom na początku ubiegłego roku.

Filmowiec, który zakończył proces tranzycji w 2008 r., odstawił chwilowo testosteron. Następnie nowożeńcy wybrali dawcę nasienia i zdecydowali, kto urodzi maleństwo, a była to kobieta z Narodowego Stowarzyszenia Płodności. Według miłośniczki militariów – surogatka, której zaufali, jest „bardzo ciepłą, praktyczną osobą” i ma świadomość, iż jej zleceniodawcy zapewnią latorośli dobry start.

Chciałam mieć dzieci, alenigdy nie myślalam ze ostatecznie bede je miała. Myślałam, że nigdy nie bede miala chlopaka, o slubie nie wspominajac. Ale oto jesteśmy: Będę mamą – cieszyla sie Hannah.

Główni zainteresowani powitali córeczkę we wtorek. Zarówno Hannah, jak Jake planują wychować maleńką Grafównę tak, by była kimkolwiek zechce. Wiedzą przecież, z jakimi trudnościami mierzą się osoby transpłciowe i nie chcą, żeby ich dziecko cierpiało tak, jak kiedyś oni.

Obecnie małżonkowie uważają się za „najszczęśliwsze wersje siebie, jakimi mogliby być”, I oby tak było jak najdłużej, czego serdecznie im życzymy! A czego Wy chcielibyscie życzyć „mocarnej parze”? Wzruszyła Was historia Hannah i Jake’a? Dajcie znać w komentarzach!

Źródła: imdb.com, jakeandhannahgraf.com, instagram.com, pl.wikipedia.org, mirror.co.uk [1] [2] fot. pinknews.co.uk

Polecane artykuły

Zostaw komentarz