"Barbie" zdobywa serca widzów na całym świecie. Weekend otwarcia przyniósł 155 mln dolarów. Tym samym film zapisał się w histori, jako obraz wyreżyserowany przez kobietę, który odnotował najlepszy wynik w dniu premiery. W Polsce produkcja miała swój debiut w miniony piątek - 21 lipca br. - na blisko 500 ekranach, w prawie 300 kinach w Polsce, przyciągając do kin 493 tys. widzów.
Tymczasem - uznając produkcję za zbyt "gejowską", a przez to jej treść za "niedopuszczalną" - Komisja Cenzury w Pakistanie nałożyła tymczasowy zakaz na dystrybucję i pokazy filmu. Według informacji z "Daily Pakistan", zakaz zostanie ostatecznie zniesiony, gdy "niedopuszczalne treści" zostaną usunięte z obrazu. Władze Komisji Cenzury obecnie oglądają "Barbie", aby później wydać ocenzurowaną wersję, która w końcu trafi na ekrany krajowych kin.
Pakistan nie jest jedynym krajem muzułmańskim, który zakazał wyświetlania i dystrybucji filmu. Podobne sankcje wprowadziły także inne państwa islamskie, takie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Katar, Iran i Arabia Saudyjska. Co więcej, podczas gdy inne kraje wprowadziły jedynie tymczasowe zakazy, Iran nałożył trwały zakaz na wyświetlanie produkcji. Oprócz państw islamskich, film został również tymczasowo zakazany w Rosji, Wietnamie i na Filipinach.
Rosja zakazała wyświetlania filmu, uznając, że "promuje on konsumpcyjne podejście wśród najmłodszych", a Wietnam i Filipiny - ze względu na rzekome przedstawienie tzw. "Nine Dash Line" (pojęcie związane z terytorialnymi roszczeniami Chin w Morzu Południowochińskim), które ich zdaniem narusza suwerenność ich krajów.