Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Zdrowie / Endometrioza
Endometrioza

Endometrioza

2023-05-25  DS

25 maja 2023 r. to Skarżysko-Kamienna i wykład dr Grzegorza Pietrasa - lekarza, specjalisty położnictwa i ginekologii oraz wykładowcy akademickiego. Podczas spotkania w Centrum Integracji Społecznej, doktor zaprezentuje fachową wiedzę medyczną w temacie endometriozy - przewlekłej, postępującej choroby ginekologicznej.

Projekt współtworzony przez grupę "Medycy Kobietom" (złożoną z ginekolożek, ginekologów, psychiatrek i położnej), jest autorską inicjatywą edukacji zdrowotnej. Jego celem są działania nastawione na rozwój osobisty, poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowia, asertywności, przeciwdziałania przemocy i wzmocnienia kompetencji wychowawczych. Odbywa się to m.in. za pośrednictwem serii wykładów, których tematami będą: nowoczesna antykoncepcja, rozwój psychoseksualny, dojrzewanie, orientacje seksualne, cykl miesiączkowy, ciąża, poród i połóg, niepłodność, niepełnosprawność, zdrowie psychiczne – depresja oraz każdy inny temat, który zostanie zgłoszony przez uczestników.

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Strona projektu: www.oTymSieNieMowi.pl