Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Wydarzenia / Transpłciowa żołnierka pobita w centrum Lwowa
Transpłciowa żołnierka pobita w centrum Lwowa

Transpłciowa żołnierka pobita w centrum Lwowa

2023-08-20  DS

Transpłciowa żołnierka, która wstąpiła do wojska jeszcze przed ubiegłoroczną agresją Rosji na Ukrainę, została pobita w centrum Lwowa przez nieznanego agresora.

Jak poinformowała organizacja Kiev Pride, Helen (@babehell.en), transpłciowa żołnierka, przyjechała do Lwowa w związku ze śmiercią matki. Kiedy po ceremonii pogrzebowej Helen spędzała czas w centrum miasta, podczas rozmowy wideo ze swoim chłopakiem, nagle zbliżył się do niej nieznany mężczyzna i zaczął zachowywać się agresywnie. Dziewczyna poprosiła go o odejście, lecz w odpowiedzi mężczyzna uderzył ją pięścią w twarz wypowiadając przy tym obraźliwe słowa: "Ти шо, п..дар".

Zdarzenie miało miejsce 15 sierpnia, a transpłciowa żołnierka nazywa się Helen Mark. Skutkiem ataku są siniaki na twarzy oraz krwawiący nos. Następstwa agresji zostały zarejestrowane przez ofiarę za pomocą telefonu komórkowego, a następnie opublikowane w internecie.

Czekamy na rozwój wydarzeń i prosimy @national.police.ua o godną reakcję w tej strasznej sprawie. Helen służy od trzech lat, a my mamy nadzieję, że Ukraina zapewni naszej obrończyni godną ochronę

- napisali na Instagramie przedstawiciele Kiev Pride.