Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Zdrowie / Zdrowie reprodukcyjne kobiet i dziewcząt
Zdrowie reprodukcyjne kobiet i dziewcząt

Zdrowie reprodukcyjne kobiet i dziewcząt

2023-06-28  DS

Maja Drożdżak - ginekolożka, współautorka inicjatywy „O tym się nie mówi”, członkini grupy Medycy Kobietom - opowiada o zdrowiu reprodukcyjnym kobiet i dziewcząt. Spotkanie odbyło się 28 czerwca 2023 r. w Dębicy i jest częścią 16 spotkań i szkoleń realizowanych w ramach projektu "Czego nie powiedzieli mi rodzice a co przekażę córce/synowi".

Projekt współtworzony przez grupę "Medycy Kobietom" (złożoną z ginekolożek, ginekologów, psychiatrek i położnej), jest autorską inicjatywą edukacji zdrowotnej. Jego celem są działania nastawione na rozwój osobisty, poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowia, asertywności, przeciwdziałania przemocy i wzmocnienia kompetencji wychowawczych. Odbywa się to m.in. za pośrednictwem serii wykładów, których tematami będą: nowoczesna antykoncepcja, rozwój psychoseksualny, dojrzewanie, orientacje seksualne, cykl miesiączkowy, ciąża, poród i połóg, niepłodność, niepełnosprawność, zdrowie psychiczne – depresja oraz każdy inny temat, który zostanie zgłoszony przez uczestników.

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Strona projektu: www.oTymSieNieMowi.pl