Kultura Multimedia 

Sense 8 wróci do Netflixa

Popularny serial zniknął z ramówki Netflixa po dwóch sezonach ze względu na niewystarczające środki na jego utrzymanie. Jednak dzięki zaangażowaniu publiczności w 2018 r. pojawi się specjalny, dwugodzinny odcinek. Sądzimy, że wiele osób już nie może się doczekać. 

Telepatia i przyjaźń

Osadzony w realiach science fiction format może nie uzyskał wyśmienitych not krytyków, ale zdecydowanie podbił serca widzów. Jego twórcami są J. Michael Straczynski oraz siostry Wachowskie. Za produkcję odpowiedzialność wzięła Georgeville Television, Studio JMS, Anarchos Productions i Unpronounceable Productions. Od 2015 r. historię ósemki rówieśników o nadnaturalnych zdolnościach można śledzić na internetowym kanale Netflix.

Głównymi bohaterami jest 8 osób, mieszkających w różnych częściach świata. DJ pochodząca z Islandii, która przeprowadziła się do Londynu przez prywatne problemy. Farmaceutka z Mumbaju związana z niekochanym przez siebie mężczyzną. Meksykański aktor unikający coming outu i ukrywający związek. Te i wiele innych postaci poznacie, jeśli zdecydujecie się rozpocząć przygodę z Sense 8. To, co ich łączy to silna więź, wzmacniana przez telepatię i możliwość przenikania duszy do ciał pozostałych przyjaciół, jeśli tylko potrzebują pomocy. W historię wplecione zostały wątki gender, seksualności, rasy i pochodzenia.

Tell your cluster

Sense 8 trwał przez dwa sezony. Jeden wyemitowany od 2015 r. drugi – od maja 2017. 1 czerwca b.r fani otrzymali wątpliwej przyjemności prezent – ogłoszenie przez Netflixa zakończenia produkcji ulubionego serialu. Ted Sarandos, kierownik Netflixa tłumaczył decyzję niewystarczającymi funduszami pozwalającymi na utrzymanie tytułu. Jeden odcinek kosztował prawie 9 mln. dolarów. Co gorsza podczas drugiego sezonu spadły notowania serialu.

„Wielkie, drogie show dla małej publiczności jest trudne do zrealizowania na dłuższą metę nawet w naszym własnym modelu, na nasz sposób” – powiedział

Pozostawieni z niedosytem związanym z cliffhangerem – wielbiciele Gromady zaangażowali się i wysyłali stosy listów w obronie ulubionego tytułu. Przygotowali nawet petycję wnoszącą o wydłużenie serialu. Najbardziej wzruszone były siostry Wachowskie. Na stronie fanowskiej Lana napisała, że „listy pełne pasji, petycje, zbiorowy głos, który podniósł się jak pięść Słońca, by walczyć o show były poza tym, czego ktokolwiek mógł się spodziewać”.

Siostra Wachowska była załamana zdjęciem Sense 8 z anteny. Był to projekt, w który zainwestowała najwięcej pracy i dała najwięcej z siebie. Wyznała nawet, że wieść o zakończeniu serialu spowodowała u niej depresję. Nie mogła nawet otworzyć e-maila, gdyż w wiadomości do niej kierowane były pełne miłości i żałoby.

W liście do fanów opublikowanym przez nią na fanpage’u serii wyraziła też szczęście tym, że fani i fanki „przywrócili Sense 8 do życia”. Zapowiedziała, że specjalny, dwugodzinny odcinek pojawi się w 2018 r. „Powiedzcie swoim” – poprosiła.

Robert Peszek

Źródła:gaystarnews.comtheverge.comwikipedia.org, fot. YouTube.com

 

 

Polecane artykuły

Zostaw komentarz