Aktualności Lifestyle 

Pocałunek marynarza i jego męża oburzył widzów stacji WJXT

Małżonkowie z Florydy nie widzieli się przez siedem miesięcy. Gdy w ubiegłym tygodniu (21.12.2018) Bryan Woodington wrócił do domu – tuż po zejściu na ląd namiętnie pocałował ukochanego, naśladując tym samym pozę ze znanej, powojennej fotografii. Romantyczny gest pokazała lokalna telewizja. I chociaż materiał w News 4 Jax wywołał lawinę nienawistnych komentarzy, para w ogóle się nimi nie zmartwiła.

Wygrać loterię

Bryan Woodington jest marynarzem. W ubiegły piątek (21.12.2018) Amerykanin wrócił na Florydę po siedmiomiesięcznej rozłące ze swoją miłością, spowodowanej obowiązkowym rejsem po wodach Europy i Zatoki Perskiej. Co więcej, wygrał organizowaną w imię wojskowej tradycji loterię (fundusze wydane na losy przekazywane są na cele dobroczynne), w której nagrodą było pierwszeństwo w zejściu na ląd i przywitaniu ukochanej osoby.

”Kiedy zszedł ze statku, straciłem kontrolę, po prostu rzuciłem wszystko i po pobiegłem”– wspominał spotkanie Kenneth Woodington.

Panowie przytulali się i gorąco pocałowali. Członek załogi okrętu typu „USS The Sullivans” objął swojego towarzysza życia i pochylił się nad nim. Ten z kolei uniósł nogę, położył dłoń na długo niewidzianej, ulubionej twarzy (drugą ręką obejmując szyję małżonka) i dał się ponieść uczuciom.

Powtórka z historii?

W porze powrotu do domu Bryan miał na sobie czarny garnitur w białe paski i marynarską czapkę, natomiast jego „druga połówka” była cała w bieli. Celowo! Poskramiacz mórz zaproponował najbliższemu sobie mężczyźnie jasną stylizację, bo chciał odtworzyć rozpoznawalną na całym Świecie odbitkę sprzed 73 lat.

W dniu 02.09.1945 władze Cesarstwa Japońskiego skapitulowały, co doprowadziło do ostatecznego zakończenia II wojny światowej. Marynarz o nazwisku George Mendosa (on także służył na okręcie nazwanym na cześć braci Sullivan’ów) był wtedy na spotkaniu ze swoją sympatią, Ritą. Młodzieńcy oglądali film pt. „A Bell for Adano”.

Seans przerwali im ludzie, którzy – chwilę po dobijaniu się do drzwi- zapalili światło i podzielili się informacją o decyzji Japończyków. Randkowicze wyszli z Radio City Music Hall i udali się do leżącego nieopodal Childs Bar, gdzie 22-letni wtedy chłopak wypił kilka drinków. Kolejnym punktem ich wycieczki był Times Square. Kiedy Mendosa dostrzegł w tłumie „pielęgniarkę” (a właściwie asystentkę stomatologa) – przypomniał sobie, jak z uwielbieniem obserwował próby ratowania rannych po ataku samolotów japońskich kamikadze.

”Zatem, tego radosnego i niewiarygodnego popołudnia, George odbiegł od Rity – najpiękniejszej dziewczyny, jaką kiedykolwiek widział – złapał pierwszą pielęgniarkę, jaką zobaczył, obrócił ją, przechylił i pocałował. Rita stała tylko kilka kroków za nimi i na fotografii widać było, jak promienieje” – opowiadała Maureen Callahan z New York Post.

Szczęśliwą nie można było, niestety, nazwać pomocnicy dentysty. Zimmer, która „nigdy nie zapomni” pocałunku wyznała bowiem, że w żadnym wypadku nie odwzajemniła niechcianej pieszczoty. Nie mogła się jednak wyrwać, bo marynarz był od niej silniejszy.

W przypadku Bryana i Kenneth’a, jak pewnie się domyślacie, zgoda na złączenie ust była obopólna. Oni wręcz nie mogli doczekać się bliskości po tygodniach związku na odległość. Co ciekawe, ciemnoskóry pan Woodington nigdy nie widział fotografii, jaką rekonstruował. Za to sługa kraju o wygraniu konkursu dowiedział się dopiero w dniu przybycia do Jacksonville. Pomimo tego, popisowy ruch mieli opanowany do perfekcji, gdyż często tańczą w ten sposób do muzyki Lany Del Rey.

”Żaden problem”

Zdjęcie zrobione podczas wzruszającego powitania opublikowała na swoim Facebookowym profilu jednostka Naval Station Mayport. Szczęściem żołnierza marynarki wojennej i zakochanego w nim nauczyciela podzieliła się również redakcja serwisu informacyjnego News 4 Jax.

Nowa wersja kultowej fotografii nie przypadła do gustu lokalnym homofobom. Jeden z malkontentów ubolewał nad tym, że stacja WJXT „upadła tak nisko”, by pokazywać w swoich wiadomościach pocałunek pary jednopłciowej.

”Były widz” zastanawiał się, „ilu ludzi próbuje teraz wytłumaczyć[swoim] małym dzieciom, dlaczego całują się 2 mężczyźni”, a przywołaną przez siebie sytuację ocenił jako „obrzydliwą”. W podobnym tonie, ale z jeszcze większym ładunkiem negatywnych emocji, wyraził się pewien starszy jegomość

”Ludzie, czy wy postradaliście wasze szalone rozumy?! Siedzę tu z moją 9-letnią wnuczką i wnukami w wieku 3 i 4 lat oglądam wasze wiadomości o 6.00 i co się pokazuje na ekranie??? Pełne przytulanie/całowanie się między mężczyznami podczas ponownego połączenia w Mayport!!! WTF!!! Oglądałem wasze wiadomości i pogodę przez 30 lat i, ze względu na wczoraj, już nigdy ich nie obejrzę!!! Moje wnuczki patrzyły na mnie najbardziej zdziwionym spojrzeniem, jakie kiedykolwiek widziałem!!! Pozwólcie proszę ich rodzicom i dziadkom narażać je na coś takiego (albo nie!), zamiast oglądać w oszołomskich wieczornych wiadomościach nadawanych o 6.00!!!!! Na razie, News4Jax!!! ” – grzmiał w liście elektronicznym zbulwersowany senior.

Kolejny frustrat napisał o swoich zawiedzionych wyobrażeniach na temat treści przyjaznych rodzinom. Narzekał na oddanie atencji tęczowej parze, pytał o ewentualny zamiar dostosowania się do „politycznej poprawności” i prognozował stratę widowni.

Pojawiły się też komentarze od osób nastawionych przychylnie. Chwaliły one świeżość pomysłu państwa Woodington’ów i wyznawały, że chciałyby być całowane w taki sposób przez swojego męża. Część internautów wyśmiała obelgi, udając własne niezadowolenie, a pisząc następnie o czymś zgoła innym (np. o pogodzie, która „powinna się wstydzić tak ponurego wyglądu”)

Miło zareagowali ponadto ludzie „na żywo” wiwatujący małżonkom oraz personel stacji Mayport. Rzecznik placówki, zapewnił o neutralnym płciowo i progresywnym charakterze marynarki wojennej. Bill Austin powiedział też, że tęczowy buziak „nie jest żadnym problemem” i podobnie zachowała się kiedyś inna, jednopłciowa para (szlaki przetarły Marissa Gaeta i  Citlalic Snell z Portsmouth)

”Pouczający moment”

Główni zainteresowani nie poczuli się dotknięci mową nienawiści. Pedagog specjalizujący się w edukacji specjalnej podkreślił, że jest „typem osoby nieprzejmującej się tym, co mówią inni”. Zwrócił ponadto uwagę na fakt, że – wraz z Bryan’em- nikogo nie skrzywdzili, a on jest „tylko małżonkiem czekającym na swojego marynarza”.

Sam Załogant „USS The Sullivans” przyznał, iż ten szczególny dla nich moment był pouczający, a pełni ignorancji widzowie nie są w stanie powstrzymać go od okazywania miłości Kenneth’owi.

”Tuż po zejściu nie dałem mu nic innego, jak miłość, troskę, zrozumienie, więc myślę, że zakochaliśmy się sobie naprawdę mocno i oboje wiedzieliśmy, że tego chcemy” – podsumował.

Doświadczony w żołnierskim fachu 33-latek w rozmowie z reporterem News 4 Jax wspomniał także słowa swojej babci. Staruszka ta powiedziała mu kiedyś, że ludzi żyjących inaczej, niż my, traktować należy z takim samym szacunkiem i uprzejmością. Amerykanin ma świadomość faktu, że są osoby, które w ich fotografii dostrzegły piękno i takie, które tego nie potrafią. Tak czy inaczej – Chłopak ze Wschodniego Wybrzeża nie chciał marnować energii na trolli i życzył im miłego dnia.

A co Wy sądzicie o tym zdjęciu? Chętnie poznamy Waszą opinię.

Źródła: pink.news.co.uk, reuters.comnypost.com, out.com,  msn.com, en.wikipedia.org  [1][2] fot.  msn.com

Polecane artykuły

Zostaw komentarz