Aktualności Lifestyle Multimedia 

Czy Luigi jest transpłciową kobietą?

Fani kultowej gry z Mario Bros w roli głównej stworzyli ostatnio teorię, według której Luigi jest transpłciową kobietą. A co na to Nintendo?

Z Mario i Luigi przez Grzybowe Królestwo

Mario i Luigi to jedne z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata gier komputerowych. “Mario Bros.”, czyli pierwszą grę z udziałem duetu złotych rączek Nintendo wydało już w 1983 r. Od tego czasu przygodami hydraulików mogli cieszyć się użytkownicy automatów arcade, komputerów (np. Amstrad CPC) konsol stacjonarnych (Atari 2600) i przenośnych (Game Boy Advance)

Najnowsza wersja popularnej “platformówki” nosi tytuł “New Super Mario Bros. U Deluxe”. Rozrywka przeznaczona jest dla posiadaczy konsoli Wii U, a jej premiera odbyła się wczoraj (11.01.2019). Miłą niespodzianką jest to, że produkcja łączy w sobie nie jedną, a dwie gry. Programiści z Nintendo przygotowali dla Was “New Super Mario Bros. U” oraz New Super Luigi U. A w związku z poszerzeniem wyboru postaci o Toadette i Nabbit’a, w zabawie mogą uczestniczyć nawet cztery osoby.

Bowser czy Bowsette?

Nas najbardziej zaciekawił jeden z bonusów, czekających na Mario i jego paczkę – “super crown”. Za jego sprawą Toadette przybiera kobiecą postać i dostaje wirtualne, stereotypowo damskie, ubranie. Gdy gracze LGBTQ+ dowiedzieli się o “super koronie” (ale nie wiedzieli jeszcze, komu będzie dedykowana), mieli nadzieję, że w żeńskim wydaniu zobaczą dowolną postać. W taki sposób Bowser miałby na chwilę zostać Bowsette.

Teoria legła w gruzach po tym, jak w pierwszym tygodniu stycznia Nintendo założyło oficjalną stronę internetową, związaną ze swoim najnowszym dziełem.

W sekcji dotyczącej dodatków, konstruktorzy dziecięcych (i nie tylko ) marzeń napisali: “Wybacz Luigi — tylko Toadette może skorzystać z tego “itemu”.

Pani Luigi?

Komunikat od producenta New Super Mario Bros. U Deluxe dał początek nowej teorii. Aluzja do majstra ubranego na zielono podkreśla m.in. to, jak bardzo Luigi zafascynowany jest crossdressing’iem. Co więcej, istotny jest również fakt, iż “super korona” całkowicie zmienia Teodettę w kobietę oraz to, że adresatem jest akurat Luigi.

Wiele transpłciowych kobiet w przywołaniu imienia wyższego z braci (przecież żart mógł dotyczyć Mario) dostrzegła próby zakomunikowania pragnienia założenia korony i stania się kobietą, jakie potencjalnie odczuwa ten sympatyczny gość.

Wróćmy na chwilę do kwestii stroju. Dowodem na nasze słowa o pasji do “dziewczyńskich” elementów garderoby jest to, co wydarzyło się w serii “Mario & Luigi: Superstar Saga”. Nasz wirtualny kolega w pewnym momencie przebrał się za księżniczkę Peach, by zmylić Bowlettę i uratować prawdziwą monarchinię. Sytuacje tego typu została przedstawiona również w komiksie  pt. “Super Mario Adventures” oraz w grze “Luigi’s Mansion”, gdzie niebieskooki majster przyznał, że sukienka wygląda na “dość wygodną”.

“Jestem z nią”.

Teoria o  “Mama Luigi” (tak został nazwany przez dinozaura Yoshi w serii “Super Mario World”) podbiła internet. W sieci pojawiło się wiele wpisów na ten temat (np. “Luigi jest dziewczyną i jestem z nią”), a bardziej kreatywne osoby zaczęły tworzyć grafiki typu “fanart”.

“Doceniam to, jak od czasu do czasu społeczność trans przywłaszcza sobie jakąś postać. Coś jak: »Luigi jest teraz nasza, kochamy ją i jeśli będziecie gadać bzdury, to się pogniewamy«”- napisała na Brooke K.

Część amatorów gry nie podziela, mimo wszystko, popularnej opinii. Na Twitterze można znaleźć również głosy wątpiące w transpłciową  tożsamość bliźniaka Mario. Autorzy takich wpisów sądzą, że Luigi po prostu lubi ubierać się w kobiece stroje, a opis “super korony” to tylko luźne nawiązanie do jego upodobań.  Redakcja Daily Dot zapytała Amerykańską Nintendo o komentarz na ten temat, ale nie uzyskała odpowiedzi. Pozostaje więc “gdybanie”.

A jak Wam się wydaje? Czy Luigi należy do naszej społeczności?

Źródła:  dailydot.comnintendo.com, pinknews.co.uk, pl.wikipedia.org [1] [2] fot. twitter.com

Polecane artykuły

Zostaw komentarz