Rodzice zmuszeni do zabicia swojego syna geja

Od początku kwietnia dobiegają nas informacje o sytuacji osób homoseksualnych w Czeczeni. Osoby te są torturowane i zabijane z powodu ich odmienności. Po odkryciu przez czeczeńską policję, że jakaś osoba jest homoseksualna zostaje ona zatrzymana, a rodzina poinformowana by sama „załatwiła sprawę” albo „oni to zrobią”.

Na terenie Czeczeni działa 6 obozów koncentracyjnych dla gejów, jak donoszą media są to tajne bazy wojskowe, w których przetrzymywanych jest 200 osób w rożnym wieku. Osoby u których podejrzewa się skłonności homoseksualne są przesłuchiwane i katowane na śmierć. Władzę Czeczenii również szantażują rodziny osób homoseksualnych wzywając ich do „oczyszczenia” i stawiając ultimatum by zabili swoje dziecko w imię „honoru”. Osoby homoseksualne są torturowane każdego dnia poprzez głodzenie, rażenie prądem i kopanie po ciele. Jak piszą media kilku osobom z obozu udało się uciec, dzięki czemu mogą opisać sytuację jaka tam panuje i jak działają władze. Według relacji jednej z osób, rodzice homoseksualistów byli zmuszani do pozbycia się problemu poprzez zabijanie swoich dzieci. Jedna z ofiar, której udało się zbiec z obozu, relacjonuje procedury i działania urzędników Czeczenii, które szantażują rodziny homoseksualistów i namawiają do własnoręcznego „rozwiązania” niewygodnej sprawy.

Po relacji światka rodzice mieli do wyboru zabić własnoręcznie swoje homoseksualne dziecko lub zostawić to urzędnikom. Postawienie rodziny w takiej sytuacja ma na celu dać jej szanse na oczyszczenie dobrego imienia rodziny. Rodzic jednej z homoseksualnych osób dokonał morderstwa własnego dziecka. Zabrał syna do lasu i tam go zabił, również tam miał zostać pochowany bez żadnej ceremonii niczym zwierze. Mężczyzna, któremu udało się zbiec z obozu, boi się wrócić do domu ponieważ bliscy mogą postąpić z nim podobnie. Rosyjska „Novaya Gazeta” donosi, że dokonano już kilkunastu egzekucji na mężczyznach, jednakże władze Czeczeni zaprzeczają temu. Przerażająca jest wypowiedź rzecznika rządu Czeczenii, Alviego Karimova, który wyjaśnia, że „Takich ludzi po prostu w Czeczenii nie ma”, jak i prezydenta Czeczenii, Ramzana Kadyrowa, który obiecuje, że „pozbędzie się gejów do Ramadanu”. Organizacje biją na alarm i wzywają do zaprzestania takich działań.

Karol Adamkiewicz

Źródło: fakt.pl, fot.: huffingtonpost.com

Polecane artykuły

Zostaw komentarz