Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Wydarzenia / Jej Perfekcyjność już nie zaprosi
Jej Perfekcyjność już nie zaprosi

Jej Perfekcyjność już nie zaprosi

2023-04-25  DS

Odeszła Jej Perfekcyjność - ikona polskiej społeczności LGBTIQ+. Informacja o śmierci znanej queerowej działaczki i aktywistki pojawiła się na jej oficjalnym profilu w mediach społecznościowych dwa dni temu (23 kwietnia 2023 r.).

Jej Perfekcyjności była jedną z pierwszych osób w Polsce, która publicznie przyznała, że jest transpłciowa. Przez wiele lat przewodniczyła Paradzie Równości, od kwietnia 2016 r. prowadziła również swój autorski talk-show: "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka".

Jej Perfekcyjność była socjolożką, zajmowała się głównie teorią queer, polską rodziną oraz społecznymi aspektami działalności Jana Pawła II. W latach 2012 - 2016 pełniła funkcję sekretarza zarządu Fundacji "Wolontariat Równości", w tym samym czasie odpowiadając również za organizację m.in. kampanii dla sojuszniczek i sojuszników osób LGBT "Proste Równanie" (na zlecenie Rady Europy) oraz odbywający się co roku Tygodzień Równości na Ursynowie. Jej staraniem odbywały się również doroczne konferencje queerowe na Uniwersytecie Warszawskim.

Działaczka była również prezeską Fundacji LGBT Business Forum, zajmującej się wspieraniem firm zainteresowanych wdrażaniem rozwiązań prorównościowych wewnątrz przedsiębiorstw i tworzeniem inkluzywnego dla osób LGBT miejsca pracy. Odpowiadała m.in. za realizację badania sytuacji osób LGBT na rynku i w miejscu pracy.

Rodzinie i przyjaciołom aktywistki składamy najszczersze kondolencje.

Fot. Jej Perfekcyjność (Facebook)