Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Wydarzenia / Nie żyje wieloletni sekretarz ECMC - Daniel Dumont
Nie żyje wieloletni sekretarz ECMC - Daniel Dumont

Nie żyje wieloletni sekretarz ECMC - Daniel Dumont

2020-03-24  DS

W wyniku komplikacji po zakażeniu koronawirusem, w wieku 61 lat zmarł wieloletni sekretarz Europejskiej Konfederacji Klubów Skórzanych i Fetyszowych (ECMC).

Dumont był jedną z czołowych postaci międzynarodowej społeczności skupionej wokół skórzanego fetyszu, Przez blisko 20 lat był prezesem MSC Belgium (Belgian Gay Leather Association). W październiku 2009 roku, podczas AGM ECMC, został wybrany większością głosów na sekretarza ECMC. Podczas pracy na rzecz stowarzyszenia, udało się mu odbudować pozycję organizacji przechodzącej wcześniej poważny kryzys gospodarczy i menedżerski.

Sekretarz przez lata zwracał szczególną uwagę na kondycję klubów krajów Europy Wschodniej, które od dekad walczą z homofobicznym środowiskiem i silnymi uprzedzeniami. Był niestrudzonym podróżnikiem, zawsze obecnym zwłaszcza na głównych europejskich imprezach skórzanych i fetyszowych. Wspierał przy tym nawet mniej znane wydarzenia, zachęcając do ich organizacji i często w nich uczestnicząc. Wielokrotnie był gościem wyborów Mr Leather Poland, współpracował z zarządem Stowarzyszenia Leather Poland w zakresie jego rozwoju i działalności.

Aktywista nie był niestety w stanie przezwyciężyć komplikacji związanych z infekcją Covid-19. Zmarł w Brukseli 22 marca br.

Przyjaciołom i bliskim zasyłamy wyrazy najgłębszego współczucia.