Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Wydarzenia / Nieoczekiwanie odszedł Maciej Chojnacki - Mr Leather Poland 2016
Nieoczekiwanie odszedł Maciej Chojnacki - Mr Leather Poland 2016

Nieoczekiwanie odszedł Maciej Chojnacki - Mr Leather Poland 2016

2019-07-31  DS

W wieku 42 lat nieoczekiwanie odszedł Maciej Chojnacki - utalentowany scenograf teatralny, telewizyjny i filmowy, aktywista na rzecz społeczności LGBTIQ+ oraz zdobywca prestiżowego tytułu Mr Leather Poland 2016.

Zawodowo współpracował z wieloma teatrami, m.in. Teatrem Wybrzeże, Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. J. Kochanowskiego w Opolu, Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Rozrywki w Chorzowie czy Teatrem Dada von Bzdülöw. Przygotował scenografię do ponad trzydziestu spektakli. Współpracował z wieloma aktorami, w ostatnim czasie bardzo owocnie z Ewą Kasprzyk, dla której stworzył stylizacje z myślą o postaci granej przez nią w filmie "Misz masz czyli kogel mogel 3". Na swoim profilu w mediach społecznościowych aktorka pisze:

Smutek I niedowierzanie To dzisiaj poczułam po otrzymaniu tej strasznej informacji o tym że Maciek Chojnacki nie żyje. Od pierwszej naszej współpracy (Otwarcie sezonu, Dalida , Berek 2, Kogel – mogel 3, sesje zdjęciowe, reklamy), wiedziałam, że znalazłam wreszcie Scenografa Artystę, z którym będę chciała stale współpracować, i który momentalnie rozumie moje intencje, propozycje a czasem grymaszenie. Jeszcze w czwartek spotkaliśmy się w kawiarni Buffo żeby omówić szczegóły scenografii do nowego projektu i wtedy powiedziałeś: wiesz, Twoja bohaterka za dużo mówi o umieraniu. To powinno być tak: kończysz umieranie… krzyczysz stop! I mówisz: chce żyć, kochać, bawić się, tańczyć.. I nie wiadomo gdzie kończy się teatr a zaczyna życie… Tak będzie…

Maciej był jednym z bardziej lubianych i szanowanych aktywistów w fetyszu. Wziął udział m.in. w przygotowaniach licytacji dla osób prześladowanych w Czeczenii, na potrzeby której przekazał oryginał swojej  pracy studenckiej. 

 Współpracował z Fundacją Refform. Był jednym z trzech pomysłodawców i autorem logotypu programu The Nest - systemu pomocy psychoterapeutycznej i prawnej dla fetyszowej społeczności LGBT. Założenia programu zostały pozytywnie zaopiniowane przez Kapitułę Fundacji, przyjęte przez Zarząd Fundacji w dniu 7 listopada 2017r., a jego działanie zostało zainaugurowane w dniu 16 listopada 2017 roku. (Upd. decyzją Zarządu Fundacji z dnia 5 sierpnia 2019, program nosi imię Macieja Chojnackiego). Msza żałobna odbędzie się 9 sierpnia w Kościele Parafialnym w Dzierzgoniu o godz 12.00, po czym odbędzie się pogrzeb na cmentarzu komunalnym w Dzierzgoniu. Różaniec za zmarłego odbędzie się w dniu pogrzebu o godz. 11.30 w Kościele Parafialnym. Rodzinie i Przyjaciołom zmarłego składamy najszczersze kondolencje.