Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Zdrowie / Wszystko o najczęstszych zaburzeniach psychicznych
Wszystko o najczęstszych zaburzeniach psychicznych

Wszystko o najczęstszych zaburzeniach psychicznych

2023-03-03  DS

3 marca odbył się drugi wykład Mai Herman - lekarki, psychiatrki, psychoterapeutki oraz medinfluencerki. Wystąpienie nosiło nazwę "Skąd mam wiedzieć, że potrzebuję pomocy specjalisty - wszystko o najczęstszych zaburzeniach psychicznych".

To już czwarte spotkanie realizowane przez Fundację Damy Radę w ramach projektu "O tym się nie mówi. Czego nie powiedzieli mi rodzice, a co przekażę córce\synowi" (i drugie z zaplanowanych trzech, poświęconych zdrowiu psychicznemu). Tym razem Maja Herman odwiedziła Gołdap, gdzie opowiadała o najczęstszych zaburzeniach psychicznych.

Projekt współtworzony przez grupę "Medycy Kobietom" (złożoną z ginekolożek, ginekologów, psychiatrek i położnej), jest autorską inicjatywą edukacji zdrowotnej. Jego celem są działania nastawione na rozwój osobisty, poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowia, asertywności, przeciwdziałania przemocy i wzmocnienia kompetencji wychowawczych. Odbywa się to m.in. za pośrednictwem serii wykładów, których tematami będą: nowoczesna antykoncepcja, rozwój psychoseksualny, dojrzewanie, orientacje seksualne, cykl miesiączkowy, ciąża, poród i połóg, niepłodność, niepełnosprawność, zdrowie psychiczne – depresja oraz każdy inny temat, który zostanie zgłoszony przez uczestników.

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Strona projektu: www.oTymSieNieMowi.pl