Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Zdrowie / Fakty i mity o cyklu menstruacyjnym
Fakty i mity o cyklu menstruacyjnym

Fakty i mity o cyklu menstruacyjnym

2023-02-20  DS

Fundacja Damy Radę kontynuuje cykl wykładów o zdrowiu. Tym razem, również w Sztumie, odbyło się spotkanie z dr n. med. Anną Michalik - położną, specjalistką pielęgniarstwa położniczego.

Drugie spotkanie (z zaplanowanych osiemnastu) nosiło nazwę "Fakty i mity o cyklu menstruacyjnym - znam i lubię swoje ciało". Dr Michalik przedstawiła i wytłumaczyła podczas wykładu m.in. jak liczyć dni cyklu, czym charakteryzują się poszczególne jego etapy, a na koniec wspomniała historię wynalazcy pigułki hormonalnej.

Projekt współtworzony przez grupę "Medycy Kobietom" (złożoną z ginekolożek, ginekologów, psychiatrek i położnej), jest autorską inicjatywą edukacji zdrowotnej. Jego celem są działania nastawione na rozwój osobisty, poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowia, asertywności, przeciwdziałania przemocy i wzmocnienia kompetencji wychowawczych. Odbywa się to m.in. za pośrednictwem serii wykładów, których tematami będą: nowoczesna antykoncepcja, rozwój psychoseksualny, dojrzewanie, orientacje seksualne, cykl miesiączkowy, ciąża, poród i połóg, niepłodność, niepełnosprawność, zdrowie psychiczne – depresja oraz każdy inny temat, który zostanie zgłoszony przez uczestników.

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Strona projektu: www.oTymSieNieMowi.pl