Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Zdrowie / Wszystko, co każdy musi wiedzieć o psychice
Wszystko, co każdy musi wiedzieć o psychice

Wszystko, co każdy musi wiedzieć o psychice

2023-02-28  DS

- Jeżeli w medycynie, ktoś wam obiecuje coś ze stuprocentową pewnością, to znaczy że kłamie. Medycyna nie jest w stanie zapewnić wam stu procent. Nigdy. Jest w stanie wam zapewnić duże prawdopodobieństwo, średnie, małe - mówiła podczas wykładu Maja Herman - lekarka, psychiatrka, psychoterapeutka oraz medinfluencerka.

Trzecie spotkanie realizowane przez Fundację Damy Radę w ramach projektu "O tym się nie mówi. Czego nie powiedzieli mi rodzice, a co przekażę córce\synowi" odbyło się w Byczynie, a dotyczyło zdrowia psychicznego, w szczególności podziału objawów zaburzeń psychicznych. Co więcej, po "Wszystko, co każdy musi wiedzieć o psychice", zaplanowano dwa kolejne wykłady o zdrowiu psychicznym, które razem mają tworzyć spójną całość. Kolejne spotkania odbędą się w Gołdapi oraz Świeciu.

Projekt współtworzony przez grupę "Medycy Kobietom" (złożoną z ginekolożek, ginekologów, psychiatrek i położnej), jest autorską inicjatywą edukacji zdrowotnej. Jego celem są działania nastawione na rozwój osobisty, poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowia, asertywności, przeciwdziałania przemocy i wzmocnienia kompetencji wychowawczych. Odbywa się to m.in. za pośrednictwem serii wykładów, których tematami będą: nowoczesna antykoncepcja, rozwój psychoseksualny, dojrzewanie, orientacje seksualne, cykl miesiączkowy, ciąża, poród i połóg, niepłodność, niepełnosprawność, zdrowie psychiczne – depresja oraz każdy inny temat, który zostanie zgłoszony przez uczestników.

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Strona projektu: www.oTymSieNieMowi.pl