Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Zdrowie / Pigułka wiedzy z dojrzewania seksualnego
Pigułka wiedzy z dojrzewania seksualnego

Pigułka wiedzy z dojrzewania seksualnego

2022-12-13  DS

- Kurczę, od kilku dni zastanawiam się, jak zainteresować młodzież "tymi" tematami... naprawdę się stresuję - wyznał dr Maciej Socha przed wykładem, który odbył się 13 grudnia w Sztumskim Centrum Kultury w ramach konferencji otwarcia projektu Fundacji Damy Radę.

Inicjatywa "O tym się nie mówi. Czego nie powiedzieli mi rodzice, a co przekażę córce/synowi", współtworzona przez grupę "Medycy Kobietom" (złożoną z ginekolożek, ginekologów, psychiatrek i położnej), jest autorską inicjatywą edukacji zdrowotnej. Jego celem są działania nastawione na rozwój osobisty, poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowia, asertywności, przeciwdziałania przemocy i wzmocnienia kompetencji wychowawczych. Odbywa się to m.in. za pośrednictwem serii wykładów, których tematami będą: nowoczesna antykoncepcja, rozwój psychoseksualny, dojrzewanie, orientacje seksualne, cykl miesiączkowy, ciąża, poród i połóg, niepłodność, niepełnosprawność, zdrowie psychiczne – depresja oraz każdy inny temat, który zostanie zgłoszony przez uczestników.

Pierwszy z wykładów - "Pigułka wiedzy z dojrzewania seksualnego i płciowości każdego z nas" - poprowadził dr Maciej Socha - lekarz, specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii, seksuolog. Inicjatywę objęli patronatem: Starostwo Powiatowe w Sztumie oraz Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk. W pierwszym spotkaniu wzięli udział uczniowie trzech klas liceum w Sztumie.

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Strona projektu: www.oTymSieNieMowi.pl