Aktualności Lifestyle lubuskie 

“Warto być równym nad Wartą” – I Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim już wkrótce!

Niezmiernie cieszy nas fakt, że w Polsce organizowanych jest coraz więcej Marszów Równości. W tym roku na liście LGBTQ+ Friendly miast pojawił się m.in. Gorzów Wielkopolski, gdzie dzielnie działa „Wolontariat Równości i Akceptacji”.

Równość nad Wartą

Miło nam stwierdzić, że aktualny sezon marszowo – paradowy jest jeszcze bogatszy w wydarzenia, niż ostatni. W tym roku po raz pierwszy z przesłaniem miłości na transparentach spacerowaliśmy już po Koszalinie, Bydgoszczy, Gnieźnie, oraz Olsztynie. W lipcu czeka nas natomiast wyprawa do Kielc i Białegostoku.

„Nowy” na tęczowej mapie naszego kraju jest też Gorzów Wielkopolski. Przygotowywany przez „Wolontariat Równości i Akceptacji” pochód pod hasłem „Warto być równym nad Wartą” odbędzie się  tam w drugiej połowie sierpnia (24.08.2019).

Organizatorzy, powołując się na informacje o zajęciu przez nas przedostatniego miejsca w rankingu Rainbow Europe, tłumaczą, że wydarzenie ma na celu pokazanie, „jak wielu zmian trzeba dokonać w Polsce”. Wśród grup marginalizowanych oprócz osób LGBTQ+ wymieniają ponadto kobiety, ludzi doświadczających niepełnosprawności, Romów, Afroamerykanów, czy Azjatów.

„Polska Cię potrzebuje”

Filantropi chcą stoczyć walkę  „o to, by Polska była krajem równości, miłości i tolerancji”. Zanim to jednak nastąpi, będą potrzebowali naszej pomocy. Kolorowi działacze muszą bowiem zebrać fundusze niezbędne do opłacenia sceny, transportu osób z niepełnosprawnościami, transparentów, nagłośnienia, ozdób oraz gadżetów dla wolontariuszy i gości.

Jeśli tak, jak Anita Kucharska-Dziedzic z Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, chcielibyście, by z Wartą spłynęły „wszystkie złe emocje wszystkie nietolerancje, nieakceptacje, kierowane wobec innych ludzi” – serdecznie zachęcamy Was do wsparcia – choćby symboliczną złotówką – zbiórki prowadzonej na portalu pomagam.pl.

Nie mamy wątpliwości, że jeśli to przedsięwzięcie się uda, będziemy jeszcze bliżej upragnionego celu, jakim jest bycie traktowanymi z szacunkiem i godnością oraz zdobycie praw, jakie od dawna powinny być zagwarantowane nam oraz innym wymienionym wyżej grupom.

Osobiście mamy nadzieję, że dzięki wspólnym staraniom I Marsz Równości w jednej ze stolic województwa Lubuskiego będzie niezapomniany i będziemy mieli okazję się tam spotkać.  Zapraszamy!

Źródła: queer.pl, pomagam.pl, białystok.eska.pl, facebook.com [1] [2] [3] [4] [5] [6] fot. facebook.com

Polecane artykuły

Zostaw komentarz