Aktualności Lifestyle 

Walentynkowa akcja „Popieram związki”

11 lutego, kilka dni przed walentynkami odbędzie się niezwykły happening. Między godziną 12:00 a 14:00, na placu zamkowym w Warszawie, będzie można zrobić sobie zdjęcie z planszą Kampanii Przeciw Homofobii poparcia akcji „Popieram Związki”.

W tym roku Kampania Przeciw Homofobii chce pobić rekord, fotografując z planszą „Popieram Związki” jak najwięcej przechodniów. Tym samym cały materiał w postaci fotografii osób, które przyłączyły się do akcji i zrobiły sobie zdjęcie z planszą poparcia zostanie wysłany do Prezydenta Andrzeja Dudy. Akcja ma na celu pokazać jak wiele Polaków i Polek jest za związkami partnerskimi. Kilka dni temu szef rządu, zapytany na temat praw mniejszości seksualnej odpowiedział, że zgodnie z Konstytucją RP, małżeństwo, to związek między kobietą a mężczyzną.

Zgodnie z wynikami badań blisko 90 proc. par jednopłciowych sformalizowałoby swój związek, gdyby istniała tak możliwość. Oznacza to, że na związki partnerskie i równość małżeńską czeka około 2 milinów Polek i Polaków”– mówi Mirosława Makuchowska, wiceprezeska KPH.

Makuchowska dodaje również – „Prezydent Duda, który określił się mianem »prezydenta wszystkich Polaków«, nie powinien tego głosu ignorować odwołując się do politycznej większości. Tym bardziej, że za zawiązkami partnerskimi i równością małżeńską opowiadają się nie tylko osoby LGBT, ale ponad 50 proc. polskiego społeczeństwa”.

Czy KPH pobije rekord i zrobi 500 zdjęć z plansza poparcia? Jedno jest pewne – nie może Was tam zabraknąć.

Karol Adamkiewicz

Źródło: Queer.pl

Polecane artykuły

Zostaw komentarz