Aktualności Multimedia 

Uchwycić momenty miłości…

W ubiegłym tygodniu firma Kodak przedstawiła światu spot promujący nowy model aparatu. I zamiast reklam, jakich wiele, dała nam impresję o miłości, „wychodzeniu z szafy” i nadziei dla wielu młodych, nieheteronormatywnych osób.

Gdy budzą się demony

Ameryka. Dwaj młodzieńcy ze szkolnej drużyny baseball’owej spotykają się w domu jednego z nich. W pewnym momencie do pokoju, w którym siedzą, wchodzi młodsza siostra gospodarza i zastaje ich w chwili pocałunku. Potem zbiega na dół i opowiada to rodzicom. Od tej pory okres dorastania staje się dla chłopca jeszcze bardziej skomplikowany. Młody baseballista musi odnaleźć się w nowej sytuacji, a jego kontakt z ojcem jest utrudniony, gdyż ten – od chwili odkrycia prawdy o orientacji swojego syna, zdaje się być szorstki i niedostępny.

Dar, który znaczy tak wiele

Impresja Teryy’ego Rayment’a jest słodko-gorzka. Z jednej strony pokazuje obawy nastolatka związane z życiem w ukryciu i z coming outem, strach przed reakcją rodziny, problemy w komunikacji z ojcem. Z drugiej strony, widzimy też miłość, czułość, nadzieję i w końcu tytułowe „zrozumienie”, które uwidocznia się, gdy w dniu urodzin nasz bohater otrzymuje szczególny prezent od ojca.

Drogowskaz dla rodziców

„Understanding” to wzruszający materiał. Magazyn OUT.com okrzyknął go tytułem „wyciskacza łez”. Oprócz tego, że pozwala młodzieży LGBT uwierzyć w szansę na coming out zakończony sukcesem, pokazuje też ścieżkę ich rodzicom. Daje im impuls do zaakceptowania własnego dziecka. Podsuwa pomysły, jak mogą pokazać swoim latoroślom, że szanują je i kochają bezwarunkowo. Kodak, reżyseria Terriego Raymenta i kinematografia Kate Arizmendi w zaledwie trzech minutach zobrazowano całe spektrum emocji towarzyszących całej rodzinie. Ten film trzeba po prostu zobaczyć. Nie da się go zrecenzować nawet najlepszym artykułem.

Ewa Bednarek

Źródła: queer.pl, lgbtqnation.com, out.com, foto: youtube.com

Polecane artykuły

Zostaw komentarz