Aktualności Lifestyle Moda 

Tęczowy Bar w Londynie organizuje benefit z Drag Queens na rzecz Australii.

Minęły tygodnie, a Autralia ciągle stoi w płomieniach.  Teczową społeczność obwinił już o to raper Tau oraz prawicowy publicysta – Marcin Rola. Tymczasem osoby LGBTQ + nie próżnują i robią co w ich mocy, by wesprzeć ofiary opanowanego już pożaru. Na pomoc ludzkim i futrzastym mieszańcom Antypodów zdecydował się m.in. personel brytyjskiego baru gejowskiego, Two Brewers. Kierownictw tego lokalu planuje zorganizowanie drag – a – thon’u pt. „Australia Day” w celu zebrania funduszy dla strażaków z Nowej Południowej Walii i działającej tam fundacji WIRES.

Australia walczy z ogniem…

Tysiące kilometrów stąd rogrywa się dramat. Australia już od prawie trzech miesięcy stoi w płomieniach! „Wielki pożar” z czasem zapanował nad australijskim parkiem narodowym oraz przyczynił się do powstania następnych ognisk katastrofy. Te z kolei zajęły obszar większy od powierzchni Austrii. Bilans jest fatalny: życie straciło 24 ludzi i blisko miliard zwierząt.

Wczoraj z ulgą przeczytaluśmy o poprawie sytuacji – strażacy zdobyli przewagę nad żywiołem, a przestrzeń pożogi zajmuje już znacznie mniej miejsca. W dalszym ciągu trzeba jednak ugasić dziesiątki innych punktów zapalnych. Ich unicestwienie będzie o wiele prostsze, jeśli w przyszłym tygodniu spadnie zapowiadany przez meteorologów deszcz.

… a konserwatyści z LGBTQ+

Głos w sprawie szalejącego żywiołu zabral m.in. Marcin Rola. Redaktor naczelny Telewizji wRealu24 porównał Australię do Sodomy i Gomory. Teorię na ten temat publicysta przedstawił za posrednictwem Twittera.

Najpierw w Australii zalegalizowano małżeństwa tej samej płci, potem aborcję i od tego czasu kraj trawią ogromne pożary, w których giną ludzie, zwierzęta i natura. Już raz taka sytuacja miała miejsce. Możemy o niej przeczytać w Starym Testemencie. Nie ma przypadków są tylko znaki.– perorował.

Podpobne zdanie ma polski raper Tau, ktorego utwory czesto nawiązują do dogmatów religii katolickiej, jak również dotykają kwestii przerywania ciąży. Piotr Kowalczyk opowiedzial o swoich poglądach w krótkim filmie, a następnie zamieścił materiał na Facebooku.

(…) Zastanawia tylko jedna rzecz. Gdzie byli Ci wszyscy politycy, celebryci, aktorzy, piosenkarze, działacze społeczni? Gdzie oni wszyscy byli z tymi swoimi rysuneczkami, apelami, zbiórkami pieniędzy? Gdzie oni wszyscy byli, gdy kilka dni temu ogłoszono, że znów pobito niechlubny, tragiczny i demoniczny rekord świata. A mianowicie w zeszłym roku znów zostało zamordowanych 42 miliony dzieci w łonach matek. 42 miliony dzieci w łonah matek znów zostało zabitych. Jest to nieskończenieo gorsza informacja od tego, że płonie las w Australii (…) „Takie kataklizmy to znaki czasów, to konsekwencje grzechów. Pamiętajmy, że w Australii panuje straszliwe prawo aborcyjne, które pozwala zabijać dziecko nawet do samego momentu urodzenia. Oprócz tego Australia promuje LGBT i przeróżne ideologie niszczące moralność człowieka. A więc co siali, teraz zbierają. – podsumował.

Drag – a – thon

Wbrew przekonaniom wsomnnianych osób, społeczność LGBT+ nie tylko nie jest odpowiedzialna za piekło na Antypodach, ale wręcz dokłada wszelkich starań, by przynieść ulgę poszkodowanym.

Wśród chętnych do pomocy wyróżnić możemy np. personel baru Two Brewers, dzialajacego na poludniu Londynu od ponad 35 lat. W celu udzielenia wsparcia Australijczykom, właściciele lokalu postanowili zorganizować benefit w formie maratonu pokazów drag queens.

Drag-a-thon pt. „Australia Day” będzie miał miejsce w ostatnią niedzielę stycznia i potrwa od 14.00 do 2.00 następnego dnia. Uczestnicy wydarzenia zobaczą na scenie kilkanaście performerek, łącznie ze zwyciężczynią pierwszego sezonu RuPaul’s Drag Race UK – Bagą Chipz. Gości klubu oczarują też m.in. Karla Bear i Shae G’Day. Obie piękności zazwyczaj wplatają w swoje występy akcenty przypominające o ojczyźnie Aborygenów, więc ich zaproszenie było strzałem w dziesiątkę.

Atrakcji na pewno nie zabraknie, ale najważniejszy jest cel wydarzenia. Dlatego zysk z biletów zostanie przekazany strażakom z Nowej Południowej Walii oraz funkcjonujacej na terenie tego stanu fundacji WIRES – grupie wolontariuszy zaangażowanych w ratowanie i rehabilitację dzikich zwierząt. Co więcej, właściciele lokalu założyło internetową zbiórkę z myślą o potrzebujących z krańca Świata.

Australia Day

Warto wiedzieć, że data dobroczynnej zabawy nie jest przypadkowa. Zbiega się ona bowiem ze świętem o takiej samej nazwie. I choć początkowo istotą Dnia Australii było upamiętnienie przybycia Brytyjczyków na tamtejszą ziemię, dziś uwaga celebrujących skupia się na dostrzeganiu piękna różnorodności obywateli.

Znaczącym aspektem jest rowniez to, że na terytorium państwa ze stolicą w mieście Canberra preznie dziala lokalna społeczność LGBTQ+. Przykładem jest chociażby parada Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras, będąca stałym element życia Sydney już od pół wieku. Geneza festiwalu sięga 1970 r., gdy jego inicjatorzy manifestowali solidarność z buntownikami ze Stonewall!

W tym roku tęczowy spacer bedzie mial miejsce w ostatnią sobotę lutego, zaś tydzień później organizatorzy festiwalu ChillOut spróbują, wraz z ochotnikami, ułożyć „największą na świecie tęczę z ludzi” w Daylesford.

A co Wy myślicie o przytoczonych mądrościach zwolenników prawicy? Jak na nie zareagowaliście? I jak oceniacie szansę na całkowite zażegnanie ognia?

Źródła: pinknews.co.uk, queer.pl, australiaday.org.au, natemat.pl wiadomosci.wp.pl, gaycities.com, en.wikipedia.org fot. pinknews.co.uk

Polecane artykuły

Zostaw komentarz