Aktualności Lifestyle 

Polskie Marsze Równości doczekają się artykułu w wikipedii

Z radością informujemy, że organizowane w Polsce Marsze Równości doczekały się własnego wpisu w Wikipedii! Artykuł wciąż potrzebuje uzupełnienia pewnych informacji, więc Wasza pomoc w tej materii będzie nieoceniona. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Maciej Pokrzywa. Mężczyzna zauważył, że jedyne, na co o tej pory mogliśmy liczyć, to niezbyt dokładny artykuł pt. „Festiwale LGBT w Polsce”. Pasjonat poszerzania  horyzontów umysłowych postanowił to zmienić, angażując się w stworzenie mapki dedykowanej nadwiślańskim wycieczkom z tęczą w tle.

Coraz więcej tęczy! 

Polska nam brunatnieje, na co z bólem patrzymy. W tych niespokojnych, wrogich dla tęczowej społeczności czasach pocieszający jest jednak fakt,że liczba organizowanych w Polsce Marszów Równości stale wzrasta!

W tym roku na tęczowej mapie Polski pojawiło się aż 13 miejscowości! Wśród nich wymienić możemy Koszalin, Kielce, Bydgoszcz, Słupsk, Kostrzyn nad Odrą, Gniezno, Olsztyn, Płock, Radomsko, Gorzów Wielkopolski, Elbląg, Nowy Sącz,  Bydgoszcz czy Białystok, gdzie brutalny atak środowisk konserwatywnych unaocznił nam, jak bardzo potrzebna jest solidarna walka o należne nam prawa.

I chociaż prezes PiS chciałby pójść śladami Lecha Kaczyńskiego, czyli zakazać przechadzek w słusznej sprawie lub co najmniej je ograniczyć – utrudniają mu to Sądy i Unia Europejska. Póki Temida jest po naszej stronie, polityk, na szczęście, niewiele może zdziałać. A kiedy lider partii rządzącej deklaruje starania o to, by odebrać nam prawa do gromadzenia się i domagania się sprawiedliwości, my obiecujemy, że się nie wycofamy. Będziemy maszerować jeszcze częściej, a szef partii rządzącej z nasilającą się częstotliwością będzie dowiadywać się o kolejnych Marszach. Aż.Do.Skutku!

Misja: dzielenie się wiedzą

Usystematyzowanie wiedzy na temat minionych i pochodów LGBTQ+ Friendly zawdzięczamy Maciejowi Pokrzywie. Ciekawy świata człowiek pracuje intensywnie, ale w chwili przerwy  znalazł czas, by opowiedzieć nam o swoim nowym pomyśle.

Rainbow Star: Powiedz nam o swoim projekcie. Czy nie było już czegoś podobnego na Wikipedii?

Maciej Pokrzywa: W tej chwili to jest na Wiki w obecnym stanie przy artykule „Festiwale LGBT w Polsce”. Ale to artykuł niekompletny zupełnie, poza tym nie do końca na temat. Artykułu o marszach nie było, ale właśnie go tworzę i tam tę mapkę (niekompletną) zamieściłem.

Rainbow Star: Świetna inicjatywa!

Maciej Pokrzywa: Dzięki, na Wiki piszę od lat, ale do tej pory głównie pisałem na tematy historyczne lub przyrodnicze, teraz chciałem dołożyć cegiełkę w tym temacie 😉

Rainbow Star: A co Ciebie skłoniło w takim razie?

Maciej Pokrzywa: To, co zazwyczaj mnie skłania do pisania na Wiki – nikt tego nie zrobił, brak info o tym, to mogę uzupełnić 😉

Rainbow Star: Czy nadal  potrzebujesz informacji?

Maciej Pokrzywa: Przyda się. Na mapce wiele nie ma info, ale do artykułu przydałoby się n.p. zestawienie kto jest organizatorem w danym mieście, pod jakim hasłem w danym roku marsz szedł. Tak więc nadal zbieram to wszystko.

 

Maciejowi serdecznie dziękujemy za rozmowę, a Was zachęcamy do wspierania jego działań! Pamiętajcie, że internetowy aktywizm to też aktywizm. Jeśli tylko macie czas, odezwijcie się do naszego sojusznika pod adresem : netzachos@gmail.com  i wspólnie stwórzcie coś wartościowego. Artykuł w aktualnym stanie przeczytać możecie tutaj

Źródła: rozmowa z autorem, pl.m.wikipedia.org, mnw.org.pl, wiadomosci.dziennik.pl, fot. pl.m.wikipedia.org

Polecane artykuły

Zostaw komentarz