Aktualności Lifestyle Multimedia 

O. Tadeusz Rydzyk otwiera Centrum Ochrony Praw Chrześcijan.

W kręgu polskich kapłanów Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej doświadczonych w robieniu interesów. Duszpasterz z Torunia chętnie  wykorzystuje swoje wpływy do zaogniania nagonki na osoby LGBT, o czym – po raz kolejny – możemy się przekonać, obserwując realizację jego najnowszego projektu.

„Dzieła

Zakonnik kieruje toruńską Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej, kilkoma spółkami oraz dwiema fundacjami: Nasza Przyszłość oraz Lex Veritatis. Druga z nich powstała w 1998 r. I związana jest z toruńską księgarnio- kawiarnią oraz mediami specjalizującymi się w rozwijaniu homofobicznej nagonki: należącym do redemptorystów Radiem Maryja, Tv Trwam i „Naszym Dziennikiem”.

Najnowszym przedsięwzięciem realizowanym pod jej egidą jest z kolei założone niedawno Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Veritatis

Ratować Chrześcijan

Projektowi  przyświecać będą dwa cele. Pierwszy z nich to, jak sama nazwa wskazuje, „ochrona praw chrześcijan”. Drugi – „przeciwdziałanie przyczynom prześladowania ze względu na przynależność wyznaniową”.

Założyciele chcą informować, edukować, tudzież upowszechniać wiedzę „między innymi za pomocą audycji telewizyjnych, kampanii społecznych, publikacji, prelekcji, dyskusji i szkoleń”.

 W ofercie ośrodka uwzględnione zostało także „udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej i porad obywatelskich”, jak również „prowadzenie badań na temat prześladowań chrześcijan w Polsce i na świecie”.

Przyczyną tych zabiegów jest to, że – jak twierdzi o. Rydzyk i jego świta – „Chrześcijanie we współczesnym świecie nadal cierpią w obronie swojej wiary”. 

Za jedno z zagrożeń twórcy obiektu uznają, oczywiście, społeczność LGBTQ+. Autorzy strony internetowej Centrum nie piszą o tym wprost, ale można to wywnioskować z kontekstu.

Warto wiedzieć, ze Fundacja Lux Veritatis  wygrała tegoroczną edycję konkursu Funduszu Sprawiedliwości.  Projekty dotyczące walki z przyczynami przestępczości w latach 2020-2023 miały dotyczyć “Obrony wiary i moralności”.

 To wszystko jest jeszcze bardziej frapujące gdy weźmiemy pod uwagę treści, jakie znajdziemy na łamach wspomnianej witryny. Jak się pewnie domyślacie, nie różnią się one zbyt wiele od tego, co prezentuje Radio Maryja, TV Trwam bądź Nasz Dziennik. 

W jednej z zakładek umieszczone zostały linki do    „Rozmów Niedokończonych”.  Jeśli czytaliście nasz tekst o kuratorach oświaty, to wiecie, czego, się spodziewać po tym medialnym tworze.

Mało tego, na stronie głównej  zamieszczona została mapka prześladowań Chrześcijan na świecie. Ostrzegamy jednak, że poszukiwania jakiejś miarodajnej  skali, bibliografii czy wiarygodnych linków spełzną  na niczym. 

Jeszcze bardziej szkodliwe jest  to, że autorzy zestawienia sugerują, jakoby  ataki inicjowane przez islamskich fundamentalistów jakimś cudem prowadziły do niszczenia, kradzieży i  „profanacji symboli religijnych przez naszych rodzimych aktywistów i aktywistki. Na prowadzonym od maja fanpage’u COPChr znajdziemy m.in. wpis na temat PRIDE’u w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą. 

Doszło do kolejnej profanacji wizerunku Matki Bożej. Na czele marszu LGBT niesiono Matkę Bożą z tęczową aureolą. Pamiętajmy, że jest to naruszenie art. 196. Kodeksu karnego: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. – alarmowali twórcy strony.

Ludzie prowadzący fanpage grzmieli też w sprawie Marszu, jaki niedawno odbył się w Trójmieście.

Ulicami Gdańska przeszedł ostatnio pochód środowisk LGBT pod hasłem „Gdańsk – Tak dla równości”. Na marszu nie zabrakło transparentów obrażających katolików. Sam charakter pochodu ma przypominać o procesjach, w jakich udział biorą katolicy. Ciężko w takim zachowaniu dopatrywać się tolerancji, zrozumienia, a przede wszystkim szacunku do drugiego człowieka – lamentowali.

Czynem wołającym o pomstę do nieba zdaniem kadry Centrum jest także udekorowanie pomnika Chrystusa tęczową  flagą. Ale oskarżenie o profanację nie jest jedynym. Europejska społeczność LGBTQ+ obwiniana jest także za  „ataki na kościoły  oraz  „przemoc bezpośrednio skierowaną przeciwko chrześcijanom

Odwrócone role

Ranking Rainbow Europe pokazuje jasno: to jednak my jesteśmy grupą doświadczającą opresji. A ludzie tacy, jak o. Tadeusz Rydzyk,  pogłębiają ten stan, by potem przedstawiać każdą naszą próbę wywalczenia swoich praw jako atak. Tak już kiedyś było.  Całkiem niedawno…

Jako że Żyd nie jest obiektem ataku, ale sam jest atakującym, uważa za wrogów nie tylko tych, którzy go atakują, ale także tych, którzy mogą mu się oprzeć – pisał Hitler w  „Mein Kampf ”.

Podobne słowa w odniesieniu do osób LGBTQ+ wypowiedział Przemysław Czarnek. Poseł PiS jest przekonany, iż przedstawiciele i przedstawicielki prawicy   „nie walczą z ideologią LGBT, ani z ludźmi, którzy te ideologię  utożsamiają. Z jego perspektywy to osoby queerowe walczą z konserwatystami, a oni się bronią.

To nie wszystko. Na półmetku miesiąca  poprzedni wojewoda lubelski zgłosił do prokuratury Roberta Biedronia za to, że były prezydent Słupska w wywiadzie dla agencji Reuters skrytykował wykluczającą politykę prezydenta  Dudy.

Pamiętam z podręczników szkolnych, że Żydzi (przed II wojną światową – przyp. Reutersa) byli dehumanizowani, nazywano ich  „nie-ludźmi i przypomina mi to tamte czasy – ubolewał lider Wiosny.

Czarnek ocenił słowa  jednego z tenorów lewicy jako hipokryzję, kłamstwo i „łajanie Polski na arenie międzynarodowej, za rzeczy, których nie ma”. Zawiadomienie na prokuraturę złożył, ale Biedroń podtrzymał swoje zdanie.

Progresywny polityk zwrócił uwagę, na to, że złożony w Parlamencie Europejskim raport „pokazał, że PiS ma poważny problem w Unii Europejskiej z przestrzeganiem praw człowieka”, więc reprezentanci i reprezentantki obozu rządzącego „wpadają w histerię”. 

 Fundatorzy 

Na jakże   „heroiczną walkę COPCchr ministerstwo sprawiedliwości przekaże miliony. Nie mamy na razie pojęcia, jaka to będzie kwota. Wiemy natomiast, że organizatorzy zaoferowali 14 milionów złotych, do wydania przez 3 lata. Fundacja Lux Veritatis wnioskowała o 7 milionów, zaś do dnia 19.08  otrzymała już ponad milion. 

Nie jest to pierwszy raz, gdy rzekomi przyjaciele Temidy fundują homofobiczne gnębienie. Przypominamy, że to właśnie z  Funduszu Sprawiedliwości pochodzą pieniądze, które -zamiast ofiar przestepstw – otrzymała  „wolna od LGBT  i pozbawiona funduszy od KE gmina Tuchów. 

Ciekawe, czy Prokurator Generalny   gorliwie zgłosi się do rekompensowania braków, jakie powstały po odmówieniu homofobicznym samorządom dotacji z Funduszy EOG i Norweskich. W samym Kraśniku straty te wynoszą od 3 do 10 mln euro. I będą cyklicznie rosnąć, póki łamiące prawa człowieka deklaracje   nie zostaną unieważnione. Powodzenia, panie ministrze… 

Wróćmy jednak do biznesu Rydzyka. Musicie bowiem wiedzieć, że ministerstwo sprawiedliwości jest tylko jedynym z resortów,  które finansują pomysły laureata nagrody  „Sursum Corda”. Jak wylicza oko.press, zakonnik może liczyć na pieniądze od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i wielu innych. O premierze Morawieckim, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowym Centrum Kultury czy Lasach Państwowych nie wspominając…

W ubiegłym roku redakcja tego portalu doszła do wniosku, że redemptorysta od początku panowania partii  „dobrej zmiany otrzymał „co najmniej”  214,2 milionów złotych. 

Ale duchowny – biznesmen i tak nie jest do końca zadowolony. U schyłku marca kapłan narzekał na to, iż Przed pandemią SARS-CoV-2 darowizny na TV Trwam,  „Nasz Dziennik  i Radio Maryja   „przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały skromnie od pierwszego do pierwszego”. 

Zakonnik zarzucił rządowi faworyzowanie mediów publicznych i groził, że katolicka rozgłośnia, telewizja i redakcja mogą zostać zamknięte.  Rydzyk grał wtedy na emocjach swoich zwolenników, pytając: czy możemy na to pozwolić przy morzu mediów liberalno-lewicowych i naszym niewielkim procencie mediów katolickich i polskich?. A kiedy czekał na kolejne ofiary, w międzyczasie zaczął sprzedawać maseczki ochronne za pośrednictwem Fundacji Nasza Przyszłość.

Jak myślicie, czego możemy spodziewać się po nowym podmiocie należącym do o. Rydzyka?  Jak bardzo Centrum Ochrony Praw Chrześcijan napsuje nam krwi i  ile kolejnych milionów publicznych pieniędzy pochłonie to  „cudo?  Chętnie poznamy Wasze zdanie! 

Źródła: queer.pl, wiadomosci.dziennik.pl, copch.pl, pl.m.wikipedia.org, rp.pl, natemat.pl, queer.pl, wprost.pl, twitter.comwyborcza.plnoizz.pl, oko.press [1] [2] [3] [4], facebook [1] [2] fot. crowdmedia.pl

Polecane artykuły

Zostaw komentarz