Aktualności Lifestyle 

Naukowcy dowiedli, że lesbijki częściej mają orgazmy, niż kobiety w związkach z mężczyznami

Amerykańscy naukowcy z uniwersytetów Chapman, Indiana i z Instytutu Kinsey przeprowadzili badania na 52 tys. osób różnej płci i orientacji, i wyciągnęli zaskakujące wnioski. Zdolność do szczytowania zależy od partnera.

95% heteroseksualnych mężczyzn twierdzi, że zawsze lub prawie zawsze osiągają orgazm. Kolejną grupą szczęściarzy są homoseksualiści – 89% zawsze osiąga orgazm. O jeden procent mniej zadowolonych jest wśród biseksualistów. Potwierdza to pogląd, że mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, nie mają problemu z satysfakcjonującym zakończeniem stosunku.

Biorąc pod uwagę fakt, że wiele kobiet nigdy nie osiągnie orgazmu, dane według których 86% lesbijek zawsze lub prawie zawsze szczytuje, są szokujące. Kobiety biseksualne mają orgazm w 66% stosunków. 65% kobiet heteroseksualnych czuje cielesne spełnienie, co w porównaniu z heteroseksualnymi mężczyznami (95%) jest bardzo słabym wynikiem. Lesbijki częściej szczytują, ponieważ mają większą świadomość ciała partnerki – po prostu wiedzą, co sprawia jej największą przyjemność.

Oznacza to, że kobiety heteroseksualne również są zdolne do odczuwania silnej przyjemności, jednak wymaga to odpowiedniej techniki. Amerykańscy naukowcy nie tylko sporządzili statystyki, ale także zbadali, co poprawia jakość zbliżeń. Każdy, komu zależy na przyjemności powinien częściej uprawiać seks oralny, a stosunki powinny być dłuższe. Większe prawdopodobieństwo orgazmu mają osoby, które są zadowolone ze swojego związku, rozmawiają ze swoimi partnerami o potrzebach, piszą do siebie pieprzne wiadomości, noszą seksowną bieliznę, próbują nowych pozycji, odgrywają scenki, a także wyznają sobie miłość w trakcie stosunku.

Rafał Grzywnowicz

fot.: intimitas.hu

Polecane artykuły

Zostaw komentarz