Aktualności Lifestyle 

Jesteś osobą LGBTQ+ i nie zgadasz się ze słowami o tęczowej zarazie? Możesz wystąpić z kościoła.

Po ostatnich wydarzeniach udrzerzających w tęczową społeczność wiele osób LGBTQ+ oraz ich sojuszników postanowiło odejść z Kościoła Katolickiego. Specjalnie dla nich powstała stona apostazja.eu, gdzie zawarte zostały wszelkie wskazówki pomocne w pocesie zerwania wszelkich relacji z tą organnizacją.

Mają podnosić na duchu, sprawiają, że odchodzimy

Dzisiejsza rzeczywistość nie maluje się dla nas zbyt różowo. W ostatnim czasie doświadczyliśmy wiele złego, a do naszej krzywdy w dużej mierze przyczynli się czołowi hierarchowie Kościoła Katolickiego. Taką diagnozę postawili autorzy strony apostazja.eu.

Przykłady wrogości okazywanej nam przez duchownych możnaby mnożyć, ale – zdaniem twórców witryny – największym ciosem były słowa, o „tęczowej zarazie”. Wszyscy oczywiście wiemy, że wypowiedział je znany z kontrowersyjnych wypowiedzi metropolita krakowski. Pomysłodawcy przedsięwzęcia uznali jednak, że kapłan nie zasługuje na wymienianie jego nazwiska w całości. Nazwali więc purpurata „biskupem J”. Religijni sceptycy alarmują, że wypowiedzi siwego przedstawiciela Episkopatu Polski motywują do niesprawiedliwych wobec całej tęczowej społeczności zachowań.

Jak się pożegnać?

Strona apostazja.eu powstała z myślą o osobac, które są mają dość nadstawiania   drugiego policzka i chcą wystąpić z kościoła, ale nie wiedzą, jak tego dokonać. Na łamach stworzonego specjalnie dla nas kawałka sieci znajdują się wskazówki tak przejrzyste, że bez problemu skorzysta z nich każdy, komu akt oderwania się od kościoła kojarzył się dotąd z koniecznością załatwiania wielu skomplikowanych formalności. Tak wcale nie musi być. I, w rzeczy samej, nie jest.

Wystarczy, że wpiszemy swoje dane w rubryki gotowego wzoru formularza, wydrukujemy go w dwóch egzemplarzach i obie kopie dostarczymy proboszczowi kościoła parafii, do której należymy. Jeden arkusz kapłan ma obowiązek zachować dla siebie, na drugim powinien potwierdzić przyjęcie pierszwszego. I tyle!

Warto wiedzieć, że – w przeciwienstwie do wielu innych opublikowanych dotąd poradników – ten jest aktualny. Sam formularz cechuje się natomiast całkowitą zgodnością z przepisami. Zarówno prawnymi, jak i kościelnymi. Jego wypełnienie jest całkowicie anonimowenie. Nie wiążę się z przetwarzaniem ani utrwalaniem naszych danych osobowych.

Polecamy naszą stronę wszystkim. Jeśli macie znajomych, którzy myślą o apostazji, też możecie polecić. Jeśli jednak chcecie pozostać w Kościele, to prosimy, zróbcie coś, porozmawiajcie ze swoimi księżmi, ojcami zakonnymi, biskupami. Bo nie może być tak, że biskup na mszy podburza jednych przeciwko drugim, Polaków przeciwko Polakom – apelują autorzy strony.

Myśleliście kiedyś o apostazji czy zainspirował Was do tego ten tekst? A może czujecie się związani ze swoją wspólnotą religijną i czujecie potrzebę zmieniania jej na bardziej LGBTQ+ Friendly? Chętnie poznamy Wasze zdanie na ten temat.

Źródła: apostazja.eu fot. pl.depositphotos.com

Polecane artykuły

Zostaw komentarz