Aktualności Multimedia 

Geje nie są wierni swoim partnerom – tak stwierdził ks. Oko

Agnieszka Gozyra z programu „Skandaliści” zaprosiła tym razem do studia ks. Grzegorza Oko. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych księży polskiego kościoła przybył z kilkoma książkami. Jednak nie one, a jego wypowiedzi wywołały burzę.

Podtrzymał swoje zdanie na temat gender i homoseksualizmu. Głównym argumentem jaki przewijał się w wypowiedziach księdza był fakt, że gej przez całe swoje życie ma ponad 500 partnerów. Dlatego też gej statystycznie nie może być wierny jednemu partnerowi. Nie przemówił też podany przykład Roberta Biedronia, który od 14 lat jest w związku z tym samym partnerem. Przekonywał jednocześnie, że szanuje homoseksualistów i nawet finansuje im terapie gdy przychodzą i proszą o pomoc.

Pod koniec rozmowy w studiu Polsat News duchownego wyraźnie szarpały emocje. W pewnym momencie wyznał, że homosesualizm to „mutacja marksizmów”, a geje są „maniakami seksualnymi” oraz, że „chcą opanować świat”, a on broni kościoła. Czy środowisko LGBT właśnie takiego obrońcy potrzebuje?

Kilka lat temu Papież Franciszek stwierdził w wywiadzie dla dla jezuickiego pisma „La Civilta Cattolica”, że Kościół powinien być „domem dla wszystkich”, a gejom i lesbijkom należy „towarzyszyć z miłosierdziem”. Dodał również, że „Kościół ma obsesję na temat aborcji, małżeństw jednopłciowych i antykoncepcji”.

Fragment programu Agnieszki Gozdyry z ks. Grzegorzem można obejrzeć tutaj.

Rafał Grzywnowicz

Polecane artykuły

One Thought to “Geje nie są wierni swoim partnerom – tak stwierdził ks. Oko”

  1. Doarizi Tekishaki

    “Gej przez całe swoje życie ma ponad 500 partnerów”?! A to nowość!
    To znaczy, że jestem zacofany, bo jak dotąd – od 18 blisko lat – mam jednego…

Zostaw komentarz