Aktualności Prawo 

Christian Kern po wygranych wyborach obiecuje równość małżeńską w Austrii

Obecny kanclerz Austrii, Christian Kern po wygranych wyborach obiecuje wprowadzić równość małżeńską. Wybory ruszają w przyszłym roku, jednak polityk już teraz przedstawia swój program wyborczy, w którym nie zabrakło kwestii związanych z LGBT.

Christian Kern jest pierwszym kanclerzem, który wziął udział w wydarzeniu mniejszości seksualnej takich jak Vienna Pride. Jest on przy tym jednym z najbardziej wpływowych polityków w Austrii.

Obiecuje wprowadzenie równości małżeńskiej, jeśli wygra w przyszłorocznych wyborach. Według polityka, równość małżeńska dla Austrii jest bardziej opłacalna i zastąpi związki partnerskie, które wymagają wdrożenia osobnej instytucji. Obecne prawo w Austrii chroni tylko przed dyskryminacją w miejscu pracy.

Jak podkreślił sam polityk: – Jeżeli ktoś chce wynająć mieszkanie, nie może być dyskryminowany ze względu na swoją płeć czy kolor skóry. Ale jeżeli ktoś nie może wynająć mieszkania z powodu swojej orientacji seksualnej – to nie jest zakazane.

Ustawa o równości małżeńskiej już kilkakrotnie była “przepychana” przez parlament, ale za każdym razem upadała. Przypomnijmy, że od  stycznia 2010 roku w Austrii pary tej samej płci mogą zawierać związki partnerskie.

Karol Adamkiewicz

Źródło: queer.pl, Foto: 34volt.com

Polecane artykuły

Zostaw komentarz