Aktualności Lifestyle 

Całuśne momenty w kreskówce Disneya

Disney zrobił nam niespodziankę. W jednej z kreskówek emitowanych na kanale Disney XD, zobaczyć możemy dwie całujące się pary jednopłciowe. To pierwsza taka scena w dorobku giganta animacji.

Star Butterfly kontra siły zła

Kreskówką, w której pojawił się pierwszy tęczowy pocałunek w historii Disney’a jest Star vs. The Forces of Evil. Powstała dzięki Daron Nefcy, pierwszej kobiecie, która stworzyła serial dla Disney XD. Bajka opowiada o nastoletniej Star Butterfly, która przybyła na Ziemię z innego wymiaru, by kontrolować swą magiczną moc dzięki czarodziejskiej różdżce. Jej drugim atrybutem jest magiczna księga. W pokonywaniu zastępów złych sił pomaga jej Marco Diaz, u którego dziewczynka zamieszkała podczas swojego pobytu na trzeciej planecie od Słońca. Bohaterka ma w sobie dużo energii, która czasami wymyka się spod kontroli i prowadzi to do niezręcznych sytuacji.

Bajeczne buziaki

W jednym z odcinków zaczarowana księżniczka idzie na koncert boys bandu z Marco i jego dziewczyną. Podczas jednej z piosenek – wiele par wymienia pocałunki. Wśród nich pojawia się para mężczyzn. Widać też wymieniającą się czułościami parę kobiet. Odcinek został ciepło przyjęty przez użytkowników social mediów (przynajmniej przez tych mieszkających za granicą). „Zbliżamy się do celu, pocałunek za pocałunkiem” – napisała Martha Cliff, dziennikarka solidaryzująca się ze społecznością LGBT. Jest to pierwsza scena nieheteronormatywnego pocałunku w karierze wytwórni. Wcześniej, w serialu Goud Luck Charlie, zawarty był homoseksualny związek. Wspomniał o tym portal one million moms, krytykując „presję”, wywieraną na Disneya przez osoby LGBT. A Wy widzieliście już przygody Star Butterfly? Dajcie znać w komentarzach.

Ewa Bednarek

Źródła: nypost.com, onemillionmoms.com, wikipedia.org, fot.: awn.com.

Polecane artykuły

Zostaw komentarz