Aktualności 

“Biszkoptowy” wątek w serialu “Dobre Miejsce” – czy Eleanor i Tahani stworzą związek?

W przedostatnią środę stycznia  (23.01.2019) ekipa serialu „Dobre Miejsce” wystąpiła w programie „Conan”. Jednym z Głównych tematów rozmowy był potencjalny związek Eleanor i Tahani, o ktorym serialowy Chidi wspominał już kilka miesięcy temu. Czy dziewczyny w przyszłym sezonie będą parą? I jak Kristen Bell postrzega biseksualność swojej bohaterki? Przekonajcie się!

”Dobre Miejsce”

Wyobraźcie sobie, że ocknęliście się w pokoju, gdzie na ścianie widnieje zielony napis o treści: „Witaj, wszystko jest w porządku”. Po chwili wita Was tajemniczy mężczyzna, który mówi Wam, że umarliście. Takie doświadczenie ma na swoim koncie Eleanor Schellstrop – bezpośrednia dziewczyna z Phoenix, należąca do grona najważniejszych postaci serialu „Dobre Miejsce”.

Jej pobyt w tej krainie zapowiadał się beztrosko, lecz wkrótce nowa członkini grona najszlachetniejszych dowiedziała się, że nie powinna zostać nagrodzona przyjemnym „życiem po życiu”. Żeby uratować sytuację i nauczyć się być lepszą osobą, młoda kobieta poprosiła o pomoc mieszkającego z nią profesora filozofii – Chidi’ego Anagonye.

Wizję „dzielnicy” zarządzanej przez architekta Michael’a stworzył, z pomocą producentów z The District i Universal Television, Mike Schur (jego dzieła to również ” The Office”, „Parks and Recreation”). Od 2016 r. na NBC i Netflix mogliście oglądać już trzy sezony tego formatu, a w planach stacji telewizyjnej i platformy streamingowej uwzględniona jest emisja czwartego.

Netflix, podobnie jak ostatnio, najprawdopodobniej udostępni odcinki dzień po ich premierze w stacji macierzystej. Bardzo możliwe, że okazja do śledzenia losów grupki próbujących odnaleźć się w zaświatach przyjaciół pojawi się dopiero we wrześniu. Nie są to potwierdzone informacje, ale możemy się tego domyślać na podstawie wcześniejszych harmonogramów.

Pewne jest natomiast to, że „niebiańska” komedia omyłek okazała się być prawdziwym hitem. Sitcom z refleksyjną nutą został uhonorowany czterema statuetkami (np. „Critics’ Choice Television” za „najbardziej ekscytujący nowy serial”) oraz doceniany wieloma nominacjami (np. do Złotego Globu w kategorii „Najlepszy serial komediowy lub musical”).

Teleanor

Pod koniec stycznia (23.01.2019) aktorzy i twórca serialu gościli w talk show „Conan”. Najbardziej atrakcyjnym punktem spotkania okazała się dyskusja na temat relacji Eleanor i Tahani. Gospodarz programu (Conan O’Brien) zainicjował pogawędkę na ten temat przez pokazanie grafik i rysunków, stworzonych przez fanów „Dobrego Miejsca”

Prowadzący „pożartował” (jego żenującą, jednoznaczną aluzję trudno, niestety, uznać za dobry dowcip) chwilę z Jameelą Jamil (Tahani), po czym nieco spoważniał i zapytał obecnego w studiu Mike’a Shur’a o to, co wydarzy się w następnych odcinkach w kontekście wspomnianego wątku. Czy możemy liczyć, że oczekiwane przez wielu sparowanie stanie się rzeczywistością?

Filmowiec nie zdążył odpowiedzieć na to pytanie, bo ubiegła go Kristen Bell. Aktorka zadeklarowała, że jej zespół wielokrotnie napomykał o „mięcie” jaką miłośniczka krewetek żywi do swojej koleżanki z UK. Z drugiej strony, odtwórczyni roli Eleanor Schellstrop tłumaczyła, iż określanie orientacji każdego z bohaterów nie jest sensem programu.

”Eleanor jest w pewnym sensie bi, dla mnie to w porządku” – dodała gwiazda.

Latem ub. r. w podobnym tonie wypowiedział się serialowy Chidi. William Jackson Harper chwalił serial za „milion i jedną rzecz”, które sprawiły, że projekt Schur’a naprawdę się udał. Jednym z tych aspektów jest właśnie to, że Eleanor jest „super biseksualna”. Gwiazdor zaznaczył przy tym, iż nie jest to po prostu sprawa, nad którą znajomi z planu jakoś szczególnie by się skupiali. Jego zdaniem seksualność jednej z głównych bohaterek jest czymś, co sprawia, że Eleanor jest sobą. Zarówno Harper, jak inni członkowie „załogi” serialu wolą natomiast skoncentrować się na ogóle charakteru jednej z mieszkanek „Dobrego Miejsca”.

”To nie jest coś, o czym nie rozmawiamy, ona o tym mówi, a my wszyscy w pewnym sensie to akceptujemy (…)” – podsumował.

”Super bisexual”

Znany z roli fana Kanta aktor potwierdził swoimi słowami teorię snutą przez część fanów już od pierwszego sezonu. Na postrzeganie blondynki przez tęczowe (a raczej różowo – fioletowo – niebieskie) okulary zdecydowanie wpłynęły momenty, gdy dziewczyna z Arizony komplementowała swoją sąsiadkę w bardzo wyszukany sposób. Szykowna przyjaciółka była przez nią nazywana „seksownym wieżowcem” i „bogatą, gorącą hochsztaplerką z nogami długimi jak wiele dni”. Innym razem dowiedzieliśmy się, iż Brytyjka jest „wysoka i czarująca, ze skórą o barwie cappucinno i licznymi krągłościami”. Przez chwilę obie kobiety były nawet swoimi, przeznaczonymi odgórnie, „bratnimi duszami” (nie możemy jednak bliżej opisać tej sytuacji, by nie zepsuć Wam przyjemności z oglądania).

Potwierdzeniem faktu, że Eleanor jest bi są również fragmenty odcinka pt. „The Ballad of Donkey Doug”, wyemitowanego pod koniec października (25.10.2018). Ukazuje on m.in. spotkanie współlokatorki Anagonye z jego koleżanką z uczelni – Simone. Chociaż Schellstrop tego nie planowała, po krótkiej chwili zaczęła flirtować z neurobiolożką. Następnie zapytała „co się dzieje” i prawie ją pocałowała.

Do spotkania tej dwójki doszło na prośbę samego filozofa. Ten, kiedy jeszcze rozmawiał z Eleanor, powiedział jej, że nie jest gejem (ale, jak stwierdził w pierwszym odcinku, przez pół życia działał na ich korzyść). Zapytany o „biszkoptowatość” również zaprzeczył, co nieco zirytowało kumpelę. Blondynka stwierdziła że „więcej gości powinno być bi”, gdyż jest 2018 r. i panowie „powinni się ogarnąć”.

Oglądacie „Dobre Miejsce”? Co sądzicie o ewentualnym związku dziewczyn? Dajcie znać w komentarzach.

Źródła:  pl.wikipedia.org  metro.co.uk, express.co.uk, tv.avclub.com, youtube.com, pinknews.co.uk, filmweb.pl [1] [2], en.wikipedia.org  [1] [2] fot. themarysue.com

Polecane artykuły

Zostaw komentarz