Aktualności Kultura 

Beata Kozidrak chwali teledysk Jakuba i Dawida i pada ofiarą hejtu

Artystka wywołała burzę, chwaląc teledysk Jakuba i Dawida, który nagrali do jej nowej piosenki „Niebiesko-zielone”.

Tym samym padła ofiarą internetowego hejtu ze strony ugrupowania narodowego, które to nawołuje do bojkotu samej artystki za promowanie homoseksualizmu. Kilka tygodni temu Beata Kozidrak na Facebooku umieściła teledysk Jakuba i Dawida wraz z gratulacjami. To pierwszy raz, kiedy publicznie i otwarcie wspiera inicjatywę LGBTQ.

Sama gwiazda przyzwyczaiła się już do tego, że wywołuje ogromne zainteresowanie wśród mediów, ze względu na życie prywatne i dokonania artystyczne.

Wpis na profilu artystki spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony fanów, ale w sieci zaczęła się burza. Dziennik Narodowy zarzuca gwieździe – „pseudotolerancję oraz ślepe naśladowanie liberalnych trendów z zagranicy, sprzecznych z tradycyjnymi wartościami i religią katolicką”. Podkreśla również, aby pamiętać przy zakupie jej płyty czy biletu na koncert, jakie wartości wyznaje artystka.

Do tej dyskusji przyłączyli się internauci, jeden z nich napisał: -„Oj Beatko, lat ci to nie ujmie, przyjaciół nie przysporzy, więc po co ci takie wpisy. Nie tylko tobie nie wyszło w związku, to nie znaczy, że geje są lepszą alternatywą”.

Jest to jedna z najłagodniejszych wypowiedzi internautów, jakie można było znaleźć na stronie, ale były też takie, które broniły gwiazdy. Krok dalej posuwa się Prawicowa Polska, która nawołuje do bojkotu koncertów i płyt oraz aby utrudnić artystce szerzenie „homopropagandy”, apeluje o rozesłanie informacji do „zaprzyjaźnionych instytucji publicznych”, by nie zapraszały wokalistki na swoje imprezy. Beata Kozidrak od wielu lat jest ikoną gejów w Polsce, ze względu na swoje przyjazne wypowiedzi.

Karol Adamkiewicz

Źródło: Party

Polecane artykuły

Zostaw komentarz