Aktualności Lifestyle 

Antoni Porowski wspołtworzy komedię romantyczną, której scenariusz oparty będzie na jego pertpetiach miłosnych!

Antoni Porowski to jeden z członków obsady nowej wersji kultowego reality show – Queer Eye”. Życie  aktora o płynnej tożsamości płciowej okazało się być dla ekipy Netflix’a tak frapujące, że zarząd platformy postanowił wyprodukować na jego podstawie komedię romantyczną.

„Coś więcej, niż metamorfoza”

W 2003 r. na antenie telewizji Bravo zadebiutował program „Queer Eye for the Straight Guy”. Idea reality show jest prosta – „Bajeczna Piątka” członków społeczności LGBTQ+ współpracuje z heteroseksualnymi mężczyznami, by pomoc im uporządkować życie na polu „architektury wnętrz, fryzury i uczesania, higieny osobistej, mody, kultury masowej i sztuki kulinarnej”.

Od trzeciego sezonu tytuł formatu został skrócony do „Queer Eye”, po czym program był emitowany jeszcze do 2007 r. Warto wiedzieć, że w ciągu czterech lat „Porady różowej brygady” były nagrodzone Emmy w kategorii „najlepszy program typu reality show”. W tej samej dziedzinie przyznana została im także „GLAAD Media Award”. Program był też wielokrotnie nominowany do Emmy, Television Producer of the Year Award, People’s Choice Award tudzież GLAAD Media Award. Od 2009 r. „Fab Five” w akcji możemy oglądać dodatkowo na TVN Style.

„Queer Eye” doczekało się spin-off’u dla kobiet, zatytulowanego „Queer Eye for the Strght Girl”, jak również wielu lokalnych wersji na terenie państw europejskich i w Australii. Co więcej, przed trzema latami Netflix zamówił od Scout Productions serię 8. nowych odcinków, ale ostatecznie powstały aż cztery sezony, a dodatkowo edycje specjalne, nakręcone w Japonii oraz Australii. Tym razem „czegoś więcej, niż metamorfozy” doświadczyć mogą wszyscy, niezależnie od płci czy orientacji seksualnej.

Kolejna zmiana dotyczy miejsca akcji. W wersji należącej do stacji „Bravo” ekipa o cukierkowej barwie działa na terenie Nowego Jorku, natomiast edycja nakręcona na potrzeby naszego medialnego sojusznika, ukazuje nowe życie mieszkańców Georgii, Missouri, Kansas, Illinois a ponadto wymienionych już Australii i Japonii

Odświeżony został także skład „Fab Five”. Rolę eksperta w zakresie fryzjerstwa przyjął Jonathan Van Ness. Udzielania wskazówek dotyczących wystroju wnętrz podjął się Bobby Berk, zaś kształtowania nowego stylu życia – Karamo Brown. Posadę speca od mody przyjął Tan France, a wiedzą o winach i gotowaniu postanowił podzielić się Antoni Porowski.

Gdzieś na spektrum

Wiedzieliście, że znawca wykwintnych trunków jest osobą gender fluid? Kanadyjczyk wspomniał o tym dwa lata temu, przy okazji udzielania wywiadu dla naszego branżowego brata,  -magazynu  „GayTimes”.

Porowski uwrażliwiał wtedy fanów na fakt, iż wolałby nie określać definitywnie swojego „ja”, gdyż postrzega się jako osobę „bardziej płynną, gdzieś na spektrum”. Showman nie negował przywiązywania się do płci przez ludzi, którzy tego chcą, ale dodał, że sam takiej potrzeby nie odczuwa.

Nawet bycie nazywanym biseksualnym…Pamiętam, jak miałem 20- kilka lat i myślałem sobie: ale biseksualność znaczy, że mogę lubić tylko dziewczyny i chłopaków, A co, jeśli lubię kogoś innego? Może to moja buntownicza natura. Jestem sobą. Jestem Antoni. I jestem wszystkimi. (…) Dziś jestem gejem i żyję w homoseksualnym związku. To punkt, w którym teraz jestem. I jest to dla mnie wystarczająco dobre – zadeklarował.

Do otwartości w znacznym stopniu zmotywowała Antoniego popularność, jaką zyskał dzięki programowi oraz przyjaźń z kolegami z planu. Porowski też dał wiele od siebie. Do jego zasług zaliczyć możemy m.in. niebagatelny wkład w realizowanie misji netflix’owej wersji „Porad różowej brygady”.

We władanej przez Trump’a Ameryce Porowski doskonale poradził sobie jako „katalizator bardzo potrzebnych rozmów o wychodzeniu poza tolerancję i wchodzeniu w etap akceptacji”.

Girls & Boys

Ale nie tylko wypowiedzi 36-latka intrygują. Wiele zainteresowania budzi też życie uczuciowe modela. Antoni Porowski opowiedział o nim pod koniec marca, na planie talk – show pt. „Watch What Happens L!VE with andy Cohen”.

Byłem z większą ilością kobiet, niż mężczyzn. W pewnym sensie nigdy nie dokonałem tradycyjnego coming out’u. Umawiałem się z mężczyznami, potem przez kilka lat spotykałem się z kobietami, a potem byłem w związku z mężczyzną – tłumaczył obecnej w studio Sonji Morgan.

Jeśli wątek sercowych zawirowań uroczego smakosza wywołuje u was rumieńce podekscytowania, mamy dobrą wiadomość. Antoni włączył się bowiem w tworzenie komedii romantycznej, opartej na historii jego związków!

Na razie wiadomo, ze film „Girls & Boys” zostanie wyprodukowany przez Netflix’a, a scenariusz napiszą Andrew Rhymer i Jess Chan. W zespole zaangażowanym w ten projekt nie zabraknie też twórcy serialu „Czarno to widzę”, a mianowicie Kenya Barris’a.

Lubicie Antoniego? Oglądacie „Queer Eye”? A może też jesteście osobami gender fluid i cieszycie się, że ktoś Was reprezentuje? Dajcie znać w komentarzach, czy wybierzecie się do kina na „Girls & Boys”!

Źródła: pinknews.co.ukbuy.gaytimes.co.uk, queer.pl, pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org [1][2] [3], gaytimes.co.uk [1] [2] fot. pinknews.co.uk

Polecane artykuły

Zostaw komentarz