Aktualności Lifestyle 

19-letni Przemek cudem “uzdrowiony” z homoseksualizmu

Na naszym ulubionym portalu kolejne rewelacje. Tym razem do redakcji Frondy zdecydował się napisać Przemek – nastolatek, który rok temu został cudownie uzdrowiony z homoseksualizmu przez Jezusa.

Nauka vs. dogmaty

To fakt, że Fronda od zawsze próbuje obrzydzić wszystkim orientacje różniące się od heteroseksualnej. Tym razem „święty” zespół redakcyjny postanowił wykorzystać do swojej nagonki list młodego czytelnika i pokazać, że wyleczenie się z homoseksualizmu jest jak najbardziej możliwe.

Orientacja homoseksualna została usunięta z listy chorób w 1973 r. Początkowo zastąpił ją wariant homoseksualizmu ego – dystonicznego (czyli takiego, który nie jest akceptowany przez kogoś, kogo jest częścią). Krótko później prezes APA, wraz z radą tego Towarzystwa, podczas konferencji ogłosił, że homoseksualizm w ogóle nie powinien być rozpatrywany w kategorii choroby.

Nie wiedział o tym zapewne Przemek, który z przekonaniem opisuje, jak Jezus uzdrowił go z jego „kłopotliwej” orientacji. Na łamach Frondy opowiada o swoim pierwszym, półtorarocznym związku z dziewczyną i o tym, jak kiełkowała jego fascynacja przedstawicielami płci męskiej. Zaznacza przy tym, że nie czuje obrzydzenia do siebie, ale do tego, co robił. I miesza do całej sprawy niejakiego Szatana!

Chłopak wspomina przy tym o swoim członkostwie we wspólnocie chrześcijańskiej. To tam – jego zdaniem – został całkowicie uzdrowiony ze swojej orientacji psychoseksualnej. Na spotkaniach nastolatek przekonał się za sprawą czytania Biblii, że „Jezus leczy wszystkie zranienia – a jest nim również homoseksualizm”.

Przemek, Fronda i skrucha

Młodzieniec swoim przykładem zachęca innych, aby spędzali w konfesjonale nawet „po dwie godziny, co trzeci dzień”. Przestrzega przed poddawaniem się i przekonuje, aby odnaleźć w sobie skruchę, która pokona wiecznie potępiającego nas diabła.

Przemek poucza czytelników Frondy, że Jezus chce dla ludzi zbawienia, lecz ogranicza go ich wolna wola. Najlepiej byłoby, gdyby osoby homoseksualne błagały o zbawienie i porównywały się do fauny owadziej. Był nawet uprzejmy zacytować adekwatny fragment:

„Panie, wiem, że jestem robakiem w Twoich oczach. Lecz Twoim robakiem. Dlatego, proszę, okaż mi swe miłosierdzie i uzdrów mnie”. Doradził też, aby nosić przy sobie wszelkie poświęcone przedmioty. To wszystko doprowadzi do tego, że Bóg otoczy homoseksualnych mężczyzn miłosierdziem i będą mogli „prawdziwie kochać kobietę”.

Niedawno informowaliśmy Was o tym, jak reporter wiadomego portalu oburzał się „homopropagandą” na Facebook’u. Szkoda tylko, że to właśnie kościół katolicki (a raczej jego polska odmiana) sieje nienawistne poglądy i próbuje wmówić wszystkim, że część osób jest gorsza, bo odstaje od heteronormy.

W epatowaniu szacunkiem do innych nie ma niczego złego. Przydałoby się tego jak najwięcej. Słabe jest natomiast szerzenie hejtu wobec osób LGBT i wykorzystywanie do tego młodzieży, a przy tym utrwalanie kompleksów i wpajanie poczucia winy. To nie osoby homoseksualne powinny odczuwać skruchę, a redakcja Frondy. Choćby w związku z zachęcaniem do poniżania swoich tęczowych sióstr i braci lub innych, niebinarnych, osób pokrewnych.

Ewa Bednarek

Źródła: FrondaHomopedia
Fot. Weebly.com

Polecane artykuły

5 Thoughts to “19-letni Przemek cudem “uzdrowiony” z homoseksualizmu”

 1. Anonim

  Jeśli się chce zmienić orientację to się ją zmienia swoim mózgiem. Jeśli się nie udaje to znaczy, że tak ma po prostu być i się nie zmieni, więc lepiej to zaakceptować, a nie szukać magicznych “uzdrowień”

 2. pitbull

  Jeśli prawdą jest, że na psychologię i psychiatrię idą ludzie, którzy mają problemy z samymi sobą, to oznacza to, że władzę nad nami zawłaszczyli ludzie chorzy, z problemami a nawet psychopaci. A „ludzie z problemami”, to przede wszystkim ludzie z problemami w sferze seksualnej, zaburzeniami preferencji seksualnych, zaburzeniami tożsamości płciowej, zaburzeniami erekcji i orgazmu, itd.

 3. pitbull

  Cytat: “Szkoda tylko, że to właśnie kościół katolicki (a raczej jego polska odmiana) sieje nienawistne poglądy i próbuje wmówić wszystkim, że część osób jest gorsza, bo odstaje od heteronormy.” – kłamstwem niczego nie osiągniecie. Kościół mówi wyraźnie, że nikt nie jest “gorszy” i trzeba szanować także osoby homoseksualne. Kościół nie akceptuje natomiast homoseksualizmu i traktuje go jako zboczenie, chorobę, odstępstwo od normalności.

 4. piotrek

  Nie widze w tym nic niezwyklego, po prostu psychologia i tyle. Ludzie zmieniaja swoje nawyki pod wplywem roznych czynnikow i dzialan. Mozna zmienic bardzo wiele, ale najpierw trzeba sie zastanowic, czy warto. Pytanie tylko, czy ‘uzdrowienie’ to najlepszy termin, bo rozumiem, ze to Autorke tekstu drazni.

  1. Drogi Piotrze uzdrowienie to faktycznie ironia. Jak można wyleczyć się z choroby, której nie masz? Jak można nawykiem nazywać homoseksualizm? Myślę, że warto zaznajomić się z tematem. Pozdrawiam serdecznie.

Zostaw komentarz