Aktualności Lifestyle 

Ufunduj dzień wakacji starszej osobie

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie „maili bracia Ubogich”, które co roku wspiera osoby starsze do różnych form wysiłku oraz aktywności społecznej. Osoba starsza, to nie znaczy, że musi być samotna i zapomniana przez otoczenie.

W świecie internetu, w miarę powszechnego dobrobytu, lansu na siłę, zapominamy, że obok nas istnieje realny świat. W tej innej rzeczywistości funkcjonują nasi rodzice, dziadkowie. Powszechnie nazywanymi osobami starszymi, często również samotnymi. Z racji wieku w internecie mało widoczni, czyli w oczach innych po prostu nie istnieją. W realnym życiu schowani w domach, przytułkach lub domach opieki. Pozostawieni sami sobie, trochę tak, jak koszula odłożona do szafy, bo już nie będzie nigdy modna.

Od wielu lat Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” aktywuje osoby starsze do różnych form aktywności. Co roku latem organizuje: jednodniowe wycieczki za miasto oraz tygodniowe pobyty wakacyjne w letnich miejscowościach. Dzięki tym wyjazdom samotne starsze osoby mogą wyjść z domu, odpocząć z dala od miejskiego hałasu, spędzić czas wśród życzliwych im ludzi, w otoczeniu przyrody.

„Kiedyś latem wyjeżdżałam za miasto. Teraz sama nie zejdę nawet na ławkę pod blokiem” – mówi pani Krystyna. Takich podopiecznych Stowarzyszenie ma pod swoją opieką ponad 320 osób.

Teraz dzięki Tobie jedna z tych osób będzie mogła spędzić przynajmniej jeden dzień odrywając się od domowych problemów. Jeśli nie stać Cię na wpłatę, udostępnij ten post na swoich mediach społecznościowych.

https://www.malibracia.org.pl/wakacje

Rafał Grzywnowicz

Fot.: malibracia.org.pl

Polecane artykuły

Zostaw komentarz