Aktualności Lifestyle 

Otis Morgan walczy z AIDS muzykalnie

Otis Morgan jest pielęgniarzem z USA, działającym na rzecz walki z AIDS. Jego sposobem na wsparcie tego szczytnego celu jest udział w AIDS/LifeCycle, czyli wyścigu rowerowego na rzecz San Francisco AIDS Foundation i the Los Angeles LGBT Center. Aby wesprzeć tą inicjatywę, już czwarty raz przygotował zabawną parodię jednego z kultowych musicali!

Lucky

Pochodzący z Północnej Karoliny Otis Morgan był świadomy swojej seksualności już od dzieciństwa. Niestety, młodzieńczą beztroskę zakłócił lęk, który nieustannie mu towarzyszył. Jako chłopiec był pewny, że bycie gejem nierozerwalnie łączy się z zachorowaniem na AIDS i śmiercią w młodym wieku. Przez wiele lat był przekonany, iż nie dożyje 30 urodzin.

“Chociaż byłem aktywny seksualnie, nie wykonałem testu na obecność HIV, dopóki nie miałem 24 lat. Mój lęk przed wynikiem pozytywnym przeważał ciekawość, czy nie jestem zdrowy, co wkręciło mnie w spiralę wstydu”– wyznał.

W 2000 r. mężczyzna przebadał się po raz pierwszy. Z ulgą przyjął wiadomość o tym, że – wbrew swoim obawom – nie jest nosicielem wirusa HIV. Właśnie wtedy przekonał się, jak wielkim jest szczęściarzem. Ten przyjazny uśmiech losu zainspirował go do zaangażowania się w działalność związaną ze zwalczaniem AIDS. Amerykanin zdecydował, że weźmie udział w California AIDS Ride (pierwotna nazwa AIDS/LifeCycle), czyli swoim pierwszym charytatywnym wyścigu rowerowym.

Terrified

Gdy był dorastającym chłopakiem, Morgan ukończył szkołę artystyczną Guilford College i został Teatrologiem. Początkowo zarabiał na życie dzięki posadzie w banku. Swoją przyszłość wiązał jednak z aktorstwem, dlatego przeprowadził się do Miasta Aniołów i przyjmował zlecenia od agencji talentów. Jedną z nich była Creative Artists Agency. Dzięki nie miał szansę na kontakty z wieloma znanymi postaciami.

Po jakimś czasie odkrył, że wybór kariery nie był trafny. Morgan pragnął zmieniać życia innych, więc zapisał się do szkoły pielęgniarskiej, do której uczęszczał przez 8 lat. Ale…w jego życiu nadal brakowało szczęścia. Młody medyk w dalszym ciągu nie oswoił się ze swoją homoseksualną orientacją, a myśl o zaakceptowaniu siebie jako geja budziła w nim przerażenie.

Złe samopoczucie potęgowała nieświadomość problematyki rozprzestrzeniania się wirusa HIV oraz wywołane przez świat zewnętrzny poczucie bycia kimś gorszym. Był pewien tego, iż ewentualne zachorowanie na AIDS będzie zasłużoną” karą.

Pielęgniarz z Charlotte myślał o sobie raczej jako o kimś metroseksualnym. Pomimo, że do jego zespołu agencyjnego należało 2 tęczowych pracowników, on sam nie czuł się na tyle komfortowo, by swobodnie wyjść z szafy. Z tym, że jest osobą LGBTQ+ pogodzony jest od 5 lat.

Marry Poppins i spółka

W 2014 r. Otis zaczął zastanawiać się nad wykorzystaniem swojego talentu na rzecz, wyścigowej kwesty. Najlepszym sposobem okazało się być parodiowanie znanych i lubianych musicali. Tak oto w zabawny sposób sparafrazował Beauty School Dropout z Grease. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, więc Morgan utrzymuje tę tradycję i co roku zaskakuje nowymi propozycjami.

Następne były Xanadu i Mary Poppins. Teraz przyszła pora na Sounds of Music, czyli film obrazujący historię dziewczyny, która ze wzajemnością zakochuje się w baronie von Trappie. Arystokrata zatrudnił aspirującą do roli zakonnicy Marię, by ta opiekowała się jego potomstwem. Co z tego wyniknęło? Nie będziemy zdradzać – przekonajcie się sami.

Piosenką z Oscarowego hitu, jaką kreatywny działacz przedstawił po swojemu jest Do Re Mi. Utwór ten uznał za wymarzony ze względu na jego popularność i “ikoniczny” charakter. W pracę nad przygotowaniami włączyli się także przyjaciele inicjatora akcji. Wśród nich wyróżnić możemy szefa the San Francisco AIDS Foundation, dyrektorkę AIDS/LifeCycle oraz miejscową Drag Queen, Bebe Sweetbriar. Wszyscy, łącznie z Otisem, wystąpili w strojach uszytych przez kolegę z the San Francisco Gay Men’s Chorus.

Roadie

Materiał promocyjny gotowy. Niedługo przyjdzie czas, by ruszyć w drogę. Tegoroczna edycja AIDS/LifeCycle odbędzie się w pierwszej połowie czerwca (3–9.06.2018). Uczestnicy wystartują w San Franicsco, by dojechać do Los Angeles, czyli pokonają prawie 900 km.

Warto? Jak najbardziej. Przedsięwzięcie, łączy najróżniejszych ludzi, niezależnie od wieku, orientacji, pochodzenia, sylwetki czy płci. Oni wszyscy chcą pokazać, jak ważne jest dbanie o zdrowie i wykonywanie testów

“Jestem częścią AIDS/Life Cycle, ponieważ dokonywanie przemian w walce przeciw AIDS jest moim życiowym celem. Pierwszy tydzień czerwca jest dla mnie najważniejszym tygodniem w roku. To dla mnie szansa, by podać to dalej i z nawiązką odmienić niezliczone ilości żyć. To dla mnie tydzień, w którym mogę żyć w miłosnej bajce z 3000 osobami, które w głowach mają jeden cel: zakończyć AIDS. (…)”– napisał Morgan w opisie swojego profilu na stronie rajdu.

Gości witryny poinformował, iż jest to jego 8 raz, gdy uczestniczy w rowerowym wyścigu. Do tej pory jeździł 6 razy. W zeszłym roku pełnił funkcję roadie. Tak będzie i w najbliższej odsłonie wyścigu.

Bycie roadie oznacza przejęcie stanowiska kapitana drużyny przystanku odpoczynkowego (aktywista będzie odpowiedzialny za punkt nr 4). Jego grupa liczy 18 wolontariuszy. Zadaniem tych ludzi przez 5 ostatnich miesięcy było kwestowanie, przygotowywanie strojów i scenografii. W gestii przystankowej ekipy leży również to, by zapewnić cyklistom jedzenie, napoje i bezpieczeństwo oraz odpowiedni doping całej drużyny.

Ostatnio Otis zebrał 36 tys. dolarów (najwięcej ze wszystkich kapitanów Rest Stops). Teraz jako pułap górny zbiórki ustalił 35. tys. dolarów.

“Gdy byłem dzieckiem/młodym dorosłym, KAŻDEGO DNIA żyłem w strachu, że umrę na AIDS. Przekaż proszę trochę pieniędzy, by Twoje dziecko/siostrzenica i siostrzeniec nie musieli żyć z takim samym lękiem”– prosił artysta.

Mamy nadzieję, że i tym razem AIDS/LifeCycle zakończy się sukcesem. Widać, jak wiele serca 42-latek wkłada w swoją pracę. Czego chcielibyście mu życzyć? Podzielcie się w komentarzach dobrym słowem dla dobrego człowieka.

Źródła: gaystarnews.comfilmweb.pltofighthiv.org

Polecane artykuły

Zostaw komentarz

×