Aktualności 

Magnum wspiera transgenderowe dzieciaki

Lista firm LGBT+ friendly stale się wydłuża. Ostatnio pojawiła się na niej popularna marka lodów – Magnum. Właściciele sklepu firmowego w Londynie zdecydowali się wesprzeć Fundację Mermaids, dedykowaną transseksualnym dzieciom.

London Pride

W ten weekend w Londynie rządzi tęcza. Słynna już londyńska Parada równości zwieńczyła wydarzenia bonusowe, trwające od dwóch tygodni. Pójście do baru, spektakle na Trafalgar Square, zakupy a może wystawa? Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Przemarsz zaczął się o 13.00 czasu lokalnego na Regent street. Uczestnicy\ uczestniczki pokonali 2, 3 km i zakończyli spacer na Whitehall. Tematem tegorocznej parady było hasło “Love Happens here”.

Słodki sojusznik

Kolorową imprezę postanowli wesprzeć pracownicy koncernu Magnum. Właściciele londyńskiego sklepu firmowego na Earlham Street zdecydowali, że wydłużą godziny otwarcia lokalu do 22.00, a cały sobotni (8.07 br) dochód przeznaczą na pomoc fundacji Mermaids, dbającej o transseksualne dzieci.

Goście mogli stworzyć spersonalizowany przysmak dzięki zestawowi rozmaitych posypek i dodatków – łącznie z tęczowym brokatem. A słodycze kupione w szczytnym celu smakują podówjnie dobrze.

Fundacja, z którą współpracuje punkt Magnum, zajmuje się wspieraniem transgenderowych dzieci i ich rodzin. Celem założonej w 1995 r. Mermaids jest pomoc wychowawcza, zniwelowanie poczucia osamotnienia w świecie skutym genderowymi schematami, dbanie o zdrowie psychiczne podopiecznych i ochrona ich przed autoagresją.

Czytelnicy portalu PinkNews rok temu (2016 r.) uznali Syrenki za “Grupę Roku”. Ich entuzjazmu nie podziela ojciec dziecka, który oskarżył inicjatorów\ inicjatorki kampanii o znęcanie się nad jego dzieckiem przez wtrącanie się w proces wychowawczy i akceptację działań uznanych przez niego za “dezorientujące”.
Powodem konfliktu było wspieranie przez fundację decyzji jego eks – małżonki, która pozwoliła, by pociecha założyła do szkoły sukienkę z motywem jednorożca. Mężczyzna żalił się, że szkoła wycofała się z ingerencji w wychowanie pięciolatka, gdy jego była partnerka zaangażowała w sprawę fundację.

Ewa Bednarek

Źródła: pinknews.co.uk [1][2]visitlondon.com

Fot. Imageslogotv

Polecane artykuły

Zostaw komentarz

×