Aktualności Lifestyle 

Kłócili się o to, kto jest “mniej gejowski” – Skończyło się tragicznie

Członkowie whatsapp’owej grupy „Ice City Boiz” licywtowali się, który z znich jest „najmniej gejowski” i kierowali pod swoim adresem homofobiczne wyzwiska. Rówieśnicy przenieśli spór w wymiar fizycznej walki, co skończyło się śmiercią jednego z nich.

„Ice City Boiz

Paul Akinnuoye ma 20 lat i pochodzi z Kent. Brytyjczyk należy do grupy dyskusyjnej „Ice City Boiz”, zorganizowanej w aplikacji whatsapp. Wiosną ubiegłego roku pokłócił się z jednym ze swoich internetowych znajomych, który również należał do tej społeczności.

Internauta nazwał o rok młodszego od sibie Jordana Wright’a „batty boy’iem”. Ten „odwdzięczył się” i przysięgał na życie matki przeciwnika, iż jest „bardziej hetero od niego”. Wtedy zaczęła się prawdziwa bitwa na argumenty.

Na licytowaniu się nie skończyło. Rywale umówili się na fizyczny pojedynek. Spotkali się 19 kwietnia (2017 r.) w południowo-wschodniej części Londynu-Shooters Hill. Towarzyszyło im kilku znajomych Akinnouye. Przewaga chłopaka polegała także na tym, że miał przy sobie mały nóż.

Wright był przekonany, że do udowodnienia swojej pozycji wystarczą pięści. Pomyłka kosztowała go życie. Po otrzymaniu kilku ciosów nożem upadł i zmarł. Jego zabójca uciekł w taksówce. Zostawił jednak plastikową część narzędzia zbrodni przy ciele ofiary. Przedmiot został wykryty przez psa tropiącego. Próby zatarcia śladów i pozbycia się telefonu zdały się na nic, bo użytkownik popularnej aplikacji został ujęty wkrótce po zbiegnięciu z miejsca morderstwa.

Niebezieczeństwa Hetero Matrixa

Sprawą zajął się Sąd Old Bailey. Po całodniowych dyskusjach ławnicy zastanawiali się nad wymiarem kary, jaką powinni obarczyć agresora. Początkowo nie udało im się tego ustalić, więc sędzia Philip Katz QC odroczył wyrok i zdecydował o umieszczeniu Akinnouye w areszcie.
W końcu uznano Akinnouye winnego morderstwa, choć on sam próbował wmówić przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości, że był tylko świadkiem, a jego przeciwnika zabił ktoś inny. Według informacji, jakie przekazał serwis kentonline.co.uk w przyszłym miesiącu zostanie ustalona data skazania sprawcy.

Matka Jordana przyznała, że nie może sobie poradzić z faktem, że jej syn w tak młodym wieku zginął z powodu awantury. Zdradziła też, że łatwiej pogodziłaby się z odejściem syna, gdyby powodem byłaby choroba, a nie konflikt z rówieśnikiem. Kobietę dodatkowo przygnębił motyw, który popchnął młokosów do starcia.

Zmarłego 19-latka wspominał też jego ojciec. Neville Wright zapamiętał swojego potomka jako „bardzo kochającego, zabawnego, bardzo troskliwego, a także bardzo popularnego”. Mężczyzna codziennie myśli o swoim bliskim i zastanawia się, ile Wright junior mógłby osiągnąć, jeśli jego istnienie nie zostałoby tak brutalnie przerwane. Dorastający mężczyzna właśnie ukończył szkołę i miał zacząć staż na placu budowy.

Ta historia jest kolejnym dowodem na to, że wpajanie dzieciom wzorców toksycznej męskości i heteronormy może mieć bardzo opłakane skutki – niezależnie od naszej płci i orientacji. Warto pamiętać, że kobiecość i męskość nie są dwiema foremkami, służącymi do kształtowania ludzi tylko według dwóch wzorów. A przynależność do społeczności LGBTQ+ nie powinna być traktowana jako temat przytyków.

Źródła: lancashiretelegraph.co.ukindependent.co.ukgaystarnews.com, fot. kentonline.co.uk

Polecane artykuły

Zostaw komentarz

×