Aktualności Kultura 

Jakub i Dawid z rekordem oglądalności

Swoją przygodę z YouTube zaczęli w lipcu ubr., kiedy Jakub opublikował lip sync do hitu „Some other Summer” z repertuaru Roxette. I chociaż są jeszcze na początku swojej kariery, z czterema filmikami osiągnęli 600.000 odsłon!

Zaczęło się od wyjazdu nad morze

Debiut Jakuba i Dawida ściśle łączy się z czerwcową premierą płyty „Goud Karma”. Chłopaki postanowili, że skoro Roxette nie ma możliwości nagrania teledysku, stworzą go sami. Zgodnie z początkowym założeniem miała to być forma pamiątki, coś do pokazania bliskim. Jednak to, jak rozwinęła się sytuacja, przekroczyło ich oczekiwania. Liczba wyświetleń rosła, a menadżer zespołu podziękował im i wysłał autografy muzyków zza Bałtyku. Współtwórca Roxette opublikował ich pracę na portalu facebook.com. Zaczęły się nimi interesować zachodnie media. Autorzy kanału byli zszokowani taką reakcją.

Hejt

Niestety, poza sympatycznymi konsekwencjami pojawiły się także te bardzo nieprzyjemne. Polscy internauci nie poznali się na poczuciu humoru naszych bohaterów i zaczęli ich publicznie linczować. Oprócz „zwykłych” obraźliwych słów pojawiały się nawet różnego rodzaju groźby i sugestie, aby sąsiedzi powybijali im okna. Jakub nie przejął się zbytnio taką eskalacją mowy nienawiści. Bardziej poruszony był Dawid.

Co dalej?

Para nie dała się zniechęcić i na kanale YouTube „Jakub&Dawid” pojawiły się kolejne materiały. Drugi to lip sync „Don’t You need Somebody”, którego wykonawcami są RedOne, Enrique Iglesias, Aseel i Shaggy. Następnie „Niebiesko-Zielone”, śpiewane przez Beatę Kozidrak. Ostatni filmik to CAR-AOKE, nagrane we współpracy z Piotrem i Pawłęm. Wesoły duet komentuje sukces na swoim fanpageu:

Tylko cztery filmy i aż 600.000 obejrzeń!
Co tu dużo gadać – najlepszy wynik tęczowych vlogerów w 2016 roku!
Po prostu sikamy z radości 🙂)) A to wszystko dzięki Wam!
DZIĘKUJEMY OGROMNIE!


Jakie jeszcze piosenki otrzymają dzięki nim „drugie życie”? Może sami coś zaproponujecie?

Ewa Bednarek

Polecane artykuły

Zostaw komentarz