Aktualności Felieton 

Filmy LGBT na publicznej platformie VOD? To możliwe!

Publiczne media stronią od wątków LGBT. To fakt znany nie od dziś. Jednak platforma VOD (Video on Demand – wideo na życzenie) należąca do spółki Onet S.A. postanowiła się otworzyć na tą kategorię filmów i w katalogu oferowanych przez vod.pl pozycji, znajdziemy także tęczowe filmy.

Reklama VoD.pl na Facebooku. Fot.: screen

Kino LGBT było do tej pory domeną wyspecjalizowanych serwisów, takich jak OutFilm. Onet jednak dostrzegł, że sporą częścią klientów są geje i lesbijki i zaoferował filmy o tej tematyce. Dziwi to szczególnie, bo do chwili obecnej publiczne media – radio czy telewizja nie dostrzegały problemu, a filmy LGBT mogliśmy obejrzeć tylko i wyłącznie za pomocą OutFilmu lub nielegalnie pobierając je z internetu.

Niedawno prezes TVP, Jacek Kurski zasłynął stwierdzeniem iż randki gejów są niezgodne z konstytucją RP. To zdanie wypowiedziane przez prezesa publicznej telewizji każe przypuszczać jakie nastawienie mają publiczne media do tematyki związanej z mniejszościami seksualnymi.

Czy się to opłaca?

Odpowiedź jest prosta. Nie. Dlaczego? Dlatego, że się to chociażby nie opłaca. Każdy film wypożyczony na VOD.pl kosztuje ok. 10 zł. Platforma wycofała się także z możliwości subskrypcji VOD+, która dawała możliwość zakupienia dostępu na miesiąc. Jest to oferta skierowania raczej do publiczności heteroseksualnej, która chce obejrzeć filmy, które ich ciekawią tematyką, a nie znają serwisów takich jak np. wspomniany wcześniej OutFilm. OutFilm za to oferuje większą bazę filmów aniżeli vod.pl, filmy kosztują od 6,90 zł… Dla melomanów OutFilm oferuje także subskrypcję „OutFilm Plus”, która w podstawowej wersji na 30 dni kosztuje 36 zł, a w zamian dostajemy dostęp do całej bazy filmów dostępnej na platformie, w tym także przedpremier.

Cennik OutFilm Plus. Fot.: screen, www.outfilm.pl/outfilmplus

Dobre rozwiązanie?

Dobrze, że platformy publiczne otwierają się na kino LGBT. Ludzie „spoza środowiska” dzięki temu mają możliwość obejrzenia filmów dla nich niedostępnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu filmy te są na wyciągnięcie ręki. Jednak szkoda, że tak drogo…

Igor Dzikiewicz

Źródła: Facebook.com, vod.pl, outfilm.pl

Polecane artykuły

Zostaw komentarz