Aktualności Lifestyle 

Ellen Page ożeniła się ze swoją ukochaną!

Gwiazda filmów Juno, Incepcji, Zakochani w Rzymie dokonała coming out’u w 2014 r. Wygłosiła wtedy wzruszające przemówienie podczas Gali Time to Thrive, podnosząc na duchu tych, którym brakuje jeszcze odwagi na „wyjście z szafy”. Dzięki temu wydarzeniu stała się szczęśliwszą osobą. Radość spotęgowała się, gdy kilka tygodni temu (3.01.2018 r.) wzięła ślub ze swoją miłością – Emmą Portner.

Od Maggie do Juno

Ellen Page urodziła się 30 lat temu (21.02.1987) w Kanadzie. Razem z rodzicami mieszkała w mieście Halifax- stolicy prowincji Nowa Szkocja. Gdy była dzieckiem, do jej ulubionych czynności należało wspinanie się po drzewach i zabawa z figurkami, przedstawiającymi postacie z bajek, filmów lub komiksów.

Aktorka początkowo uczęszczała do Halifax Grammar School. Po ukończeniu dziesiątej klasy uczyła się w Queen Elizabeth High School, a następnie wkroczyła w progi Shambhala School, którą ukończyła w 2005 r. Częścią kariery edukacyjnej gwiazdy jest także dwuletni wyjazd do Ontario (Toronto), gdzie przebywała w ramach programu wymiany, prowadzonego przez Vaughan Road Academy.

Pierwsze doświadczenia aktorskie Kanadyjka zdobyła będąc dziesięcioletnią dziewczynką. Zagrała wtedy w filmie Pit Pony, wyprodukowanym na potrzeby stacji CBC (w późniejszym czasie na jego kanwie powstał serial). Rola Maggie MacLean dała Page szansę na współtworzenie kolejnych filmów i seriali. Artystce udało się również zadebiutować w wymiarze pełnometrażowym – wcieliła się w Joanie, jedną z bohaterek Marion Bridge. To otworzyło jej bramę do dalszych sukcesów.

Wśród najbardziej znanych filmów z udziałem brunetki wymienić możemy np. Incepcję, Zakochanych w Rzymie, dwie części serii X-Men (X-Men: The Last Stand i X-Men: Days of Future Past) i Pułapkę. Jej przeistoczenie w główną bohaterkę „Hard Candy” określono jako „jeden z najbardziej złożonych, niepokojących i nawiedzających występów roku”. Dużą sławę zyskała także dzięki roli Juno, nastolatki szukającej rodziny zastępczej dla swojego dziecka. Redaktor New York Times’a, A. O. Scott, stwierdził, że Ellen Page jest przerażająco utalentowana”, a według Rogera Ebert’a nie było w 2007 r. Kreacji lepszej od tej, którą stworzyła młoda aktorka.

Zachwytów nad jej osobą nie kryły liczne stowarzyszenia znawców kinematografii. Ale dobre opinie krytyków i przyznane przez nich nagrody to nie jedyne wyróżnienia, jakie przyznano gwieździe o kanadyjskich korzeniach. Praca, w którą się zaangażowała, została uhonorowana statuetką Independent Spirit Award, Satelite Award i rodzimą Canadian Comedy Award.

Nie myślcie tylko, że cały świat Ellen Page kręci się wokół aktorstwa. Utalentowana trzydziestolatka należy do grona bardzo uduchowionych osób. W latach szkolnych uczyła się medytacji i yogi w szkole Buddyjskiej. Jest też filantropką – za pośrednictwem internetowej akcji społecznej apelowała o położenie kresu militarnej dyktaturze w Birmie. Ponadto, określa samą siebie jako wegankę, ateistkę i feministkę pro – choice.

Ellen kocha Emmę

Odtwórczyni hitowych ról jest także osobą nieheteronormatywną. W 2005 dyrektor X-Men: The Last Stand, Brett Ratner najprawdopodobniej wyoutował Page jako lesbijkę. I zrobił to w wyjątkowo nieelegancki sposób. Pewnego dnia po prostu zwrócił się do kobiety stojącej w pobliżu ze słowami: Powinnaś ją przelecieć, żeby uświadomiła sobie, że jest homo”. Osiemnastoletnia wtedy bywalczyni Hollywood była w szoku. Artystka zwierzyła się z tego kilka miesięcy temu (10.11.ub. r.) Całą sprawę opisała na swoim facebook’owym koncie.

„Byłam jeszcze młodą dorosłą osobą, która nie ujawniła się nawet przed sobą. Wiedziałam, jestem homoseksualna, ale nie wiedziałam, że tak powiem. Czułam się pogwałcona, gdy to się stało. Spojrzałam na swoje stopy i- podobnie jak inni- nie wypowiedziałam słowa. Ten mężczyzna, który obsadził mnie w filmie, rozpoczął nasze miesiące filmowania na imprezie roboczej z tym przerażającym, niekwestionowanym zarzutem. »Wyoutował mnie«, nie dbając o moje samopoczucie. Był to akt, który wszyscy uznajemy za homofobiczny” – wyznała.

Oficjalnego coming out’u ulubienica znawców filmowych dokonała w 2014 r. podczas konferencji pod hasłem Time to Thrive (Czas na rozwój). To dedykowane osobom LGBTQ+ wydarzenie odbyło się pod egidą Human Rights Campaign.

Dziewczyna z północy oznajmiła wtedy, iż powodem jej obecności na sali jest fakt, że jest lesbijką. Jej motywacją był jeszcze jeden aspekt – nadzieja na to, że spowoduje pewne zmiany na świecie i pomoże komuś, kto potem będzie cieszyć się łatwiejszym życiem, pełnym wiary w dobrą przyszłość. Zaznaczyła, że w związku z tym „czuje osobiste zobowiązanie i społeczną odpowiedzialność”. Podczas „Time to Thrive” podzieliła się również wzruszającą refleksją na temat relacji międzyludzkich.

„Gdybyśmy poświęcili tylko pięć minut, by wzajemnie dostrzec swoje piękno, zamiast atakowania ze względu na różnice między nami… To nie jest trudne. To naprawdę łatwiejszy i lepszy sposób na życie. I – w końcu- ratuje życia”– tłumaczyła.

Dzięki swojemu wystąpieniu miała możliwość „stanąć po drugiej stronie całego tego bólu”, spowodowanego dostosowaniem się do standardów narzucanych przez społeczeństwo. Uwolniła się od ukrywania się i kłamstwa z zaniechania”, destrukcyjnie wpływających na jej samopoczucie i życie prywatne.

Dziś Ellen Page jest szczęśliwa i spełniona. Na ten pozytywny stan na pewno wpłynął też fakt, że poślubiła swoją partnerkę– Emmę Portner. Wybranka „Juno” jest zawodową tancerką i choreografką. Uczy współczesnego jazz’u w New York’s Broadway Dance Centre i pracuje np. dla Justina Biebera.

Zakochane panie zaczęły publikować wspólne zdjęcia w trakcie minionej wiosny, a rok 2018 rozpoczęły już jako żony. Na początku stycznia stycznia (3.01.br.) opublikowały na instagramie fotografie przedstawiające dłonie każdej z nich, ozdobione obrączkami.

„Mogę nazwać tę niesamowitą kobietę MOJĄ ŻONĄ! @ellenpage KOCHAM CIĘ!” – napisała wzruszona Portner.

W podobnym tonie ślub skomentowała sama Ellen. Przyznała też, że „nie może w to uwierzyć”. Fani byli zachwyceni wiadomością i licznie składali życzenia na nową drogę życia. Euforia, jaką wywołało w nich wejście idolki w związek małżeński była też widoczna w innych social mediach, np. na twitterze.

„to dopiero trzeci dzień roku 2018, a Ellen Page uratowała całą społeczność LGBT przez powiadomienie, że poślubiła swoją dziewczynę!!! łzy spływają mi po twarzy strumieniem!!! Jeśli to nie jest największy znak, że 2018 jest LESBIJKĄ, to nie wiem, co nim jest”– cieszyła się gabi.

Źródła: glamour.plpinknews.co.ukbuzz.iehollywoodreporter.comfacebook.comfilmweb.pl, wikipedia.org [1] [2] [3]

fot. Vice.com

Polecane artykuły

Zostaw komentarz

×